Херсонська волонтерка розповіла про допомогу військовим та створення культурного хабу

Херсонська волонтерка розповіла про допомогу військовим та створення культурного хабу

Автор: Іван Підлісний 04 Июля 2024 19:00

Волонтерство стало нормою для українського суспільства за останній десяток років. Повномасштабна війна лише згуртувала українців задля допомоги військовим та цивільним, які страждають від ворожих атак. Сьогодні Херсон став одним з найбільших в Україні осередків волонтерства. Один з таких хабів організували в самому центрі міста активісти "Справи громад" під керівництвом Оксани Погомій. Про волонтерський хаб, допомогу військовим та плани на майбутнє - далі в нашому сюжеті. 

Розпочалася волонтерська діяльність від початку російської агресії у 2014 році, розповідає очільниця осередку "Справи громад". Волонтерська робота не припинялася навіть під час тимчасової окупації Херсона. 

В окупації волонтери продовжили свою діяльність, формуючи продуктови набори для херсонців, роздаючи ліки та речі першої необхідності. Гуманітарну допомогу доводилося ховати від російських окупантів в різних приміщеннях та будинках активістів. В небезпеці були й самі волонтери.

Сьогодні в центрі Справи громад збирають допомогу для українських військових, плетуть маскувальні сітки. Окремо працює волонтерська пекарня, яка постачає хліб в херсонські медичні заклади, у військові підрозділи та незахищеним верствам населення.  

Далі в планах відкриття на базі гуманітарного центру український культурний хаб. Наразі йде збір історичних артефактів, картин, вишиванок, книг українських авторів. Окрема полиця присвячена книгам, які написані під час війни військовими та волонтерами - про події на фронті, під час окупації та на основі реальних історій людей. 

Волонтерство - щоденна робота задля приближення української перемоги. Саме віра в перемогу спонукає щодня допомагати нашим військовим. Під час знімання цього сюжету десятки волонтерів якраз завершували плести чергову маскувальну сітку на замовлення захисників. Вже найближчим часом вона поїде на лінію фронту. Замовлень, кажуть волонтери, багато. Сітки необхідні на різні напрямки, де тривають важкі бойові дії.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України”, Ouest France та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів