«Мадяру від херсонечок»: художниця з Херсона перетворює зброю на мистецтво – її твори є і в захисників

«Мадяру від херсонечок»: художниця з Херсона перетворює зброю на мистецтво – її твори є і в захисників

Автор: Дарина Лапіна 12 Апр. 2024 09:30

Херсонська художниця Оксана Жукова перетворює зброю на витвори мистецтва. Гільзи, тубуси від боєприпасів і навіть гранати для пані Оксани – полотна, на яких розквітають сади та вільно в мирному небі літають пташки. Художниця каже, що хоче хоч частково перетворити щось руйнівне на красиве та світле.

Про своє захоплення розписом залишків від зброї та допомогу українській армії Оксана Жукова розповіла «Гривні».

Свою долю з мистецтвом пані Оксана пов’язала давно. Вона закінчила Херсонське училище культури. Працювала та працює за спеціальністю, проте зараз головним її заняттям є розпис гільз і снарядів, що привозять до офісу громадської організації «Справа громад». Готові роботи художниці передають на благодійні аукціони, де продають, а виручені кошти направляють на потреби українських військових.

Та почалося все для пані Оксани ще до повномасштабного вторгнення. А першим боєприпасом, який вона розписала, стала граната.

«Перші військові предмети мені для розпису передала моя колега по роботі. Вона волонтерила, і їй привозили із зони АТО невеличкі снаряди різних калібрів. І я у вільний від роботи час їх розмальовувала. Дівчата ґрунтували їх, покривали лаком, інші люди виставляли на продаж.

Та тоді багато їх не було. А от восени минулого року в мене вже з’явився доступ до снарядів – це сталося, коли я познайомилася з Оксаною Погомій (депутатка Херсонської міськради, яка очолює ГО «Справа громад Херсон», - авт.)…

До речі, перше, що я розписала, – це граната, яку мені принесли. Вона, звичайно, уже була небоєздатна. Я її розмалювала, і вона стояла на підвіконні красива, розписана. А потім я її віднесла до центру Оксани Погомій», –  розповіла художниця.

Оксана Жукова зазначає, що стимулом перетворювати смертоносні предмети на витвори мистецтва для неї також є і можливість допомогти ЗСУ. За її словами, про виставку її робіт не може бути й мови, адже їх майже всі розпродують, а гроші передають військовим. 

«Немає чого виставляти, адже все одразу йде на благодійність. Аукціони не тільки в Оксани Погомій – ще мої знайомі викладають фото моїх робіт у соцмережах, і там також їх продають на благодійних аукціонах. Так ми долучилися до збору грошей на автомобіль для ЗСУ. А взимку, наприклад, збирали кошти на парафін для військових», розказала художниця.  

Пані Оксана також передає свої твори відомим особистостям в якості подарунку. Роботи художниці сьогодні є в мера Києва Віталія Кличка та в п’ятого президента України Петра Порошенка.

А нещодавно подарунок від херсонської художниці через знайомих військових вдалося передати й командиру підрозділу аеророзвідки «Птахи Мадяра» Роберту Бровді (на фото). Художниця зобразила Мадяра в образі ляльковода, який управляє «ляльками»-дронами. На картині є і підпис: «Мадяру з любов’ю від херсонечок». 

Головне фото зі сторінки Оксани Погомій, в тексті – Оксани Жукової.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів