Сонячні панелі стають дедалі актуальнішими та популярнішими серед багатьох українців. Це підтримують у тому числі і державні програми, дозволяючи облаштувати альтернативне джерело електроенергії водночас для себе і на продаж. При цьому вперше зіштовхуючись із вибором систем, покупці часто бояться переплатити зайві гроші за непотрібні послуги/товари тощо.
Як облаштувати з нуля всю систему і вибрати якісні та ефективні панелі сонячні? І чи вийде при цьому зекономити? Ми підготували для вам практичні та корисні поради, як отримати бажаний результат не за всі гроші світу.
Ретельно вибирайте тип сонячної панелі
Сьогодні на ринку представлено кілька видів сонячних панелей, що відрізняються між собою за технічними характеристиками: показниками продуктивності та ефективності, довговічністю та міцністю, здатністю витримувати підвищене навантаження тощо. І перше, що потрібно зробити, обираючи потрібну вам систему – визначитись з її типом:
- Монокристалічні. Доволі дорога категорія сонячних панелей, яка характеризується максимальною продуктивністю та ефективністю. Але й тут у вас є можливість зекономити: якщо ви не плануєте використовувати сонячну батарею як постійне та основне джерело енергії для оселі, можна поставити невеликі монокристалічні панелі. Навіть на компактній площі вони генерують достатню кількість електроенергії.
- Полікристалічні. Вважаються менш ефективними за попередні моделі, хоч також здатні забезпечити потрібний вам об’єм електроенергії. Головне попередньо розрахувати кількість та площу систем. Якщо бажаєте зекономити і маєте достатньо місця для встановлення більшою кількості панелей, краще обирати полікристалічні.
Правильно розташовуйте панелі
Щоб системи були максимально ефективними, тобто якомога краще розкривали всі свої переваги, потрібно правильно вибрати місце їхнього встановлення. Найкраще для цього підходить сонячна сторона і бажано - дах будинку.
Якщо не можете купити сонячні панелі та поставити їх на даху і плануєте облаштовувати їх на землі, для підвищення ефективності використовуйте спеціальні трекери, що дозволяють регулювати кут розміщення пласких батарей, обертаючи максимально до сонця.
Місце розтушування також підбирати краще з можливістю подальшого розширення систем. Виробники сьогодні пропонують модульні формати, які можна доєднувати до основного набору панелей. Це буде актуально, якщо з часом вам для комфорту потрібні будуть більш потужні та продуктивні системи.
Не недооцінюйте вибір додаткових елементів
Сама по собі сонячна панель не буде виробляти електроенергію. Аби це стало можливим, потрібно буде використовувати додаткові аксесуари: інвертори, кабелі, акумулятори. І серед них також є як доволі бюджетні моделі, так і дорогі пристрої.
Проконсультуйтесь з фахівцями, яким довіряєте, вивчайте каталог сонячних панелей і використовуйте онлайн-калькулятори, щоб завчасно розрахувати вартість панелей і скласти бюджет.
Тэги: