Макові поля Одещини нагадують херсонцям про мирні часи в рідному краї (фото)

Макові поля Одещини нагадують херсонцям про мирні часи в рідному краї (фото)

Автор: Марина Поліщук 04 Июня 2024 08:00

У південних областях України наразі червоні поля – буйно квітнуть маки. До війни чи не кожен житель Херсонщини вважав за необхідне сфотографуватися на фоні цієї краси. Сьогодні це лише спогади, але чимало херсонців, які живуть на Миколаївщині та Одещині, діляться «маковими» світлинами вже звідти.

«Десь на Півдні зараз знову квітнуть маки, але ми вже не можемо спонтанно вирушити в поле по фотографії. І так, це не найбільше горе, що принесла війна, але все одно сумно», – пише херсонка Ірина на своїй сторінці в соцмережі.  

Так, російські окупанти позбавили жителів Херсонщини навіть таких елементарних радощів життя, як сфотографуватися на фоні наших барвистих полів. Бо чимало угідь досі заміновані, та й небезпека обстрілів дуже висока.

«Раніше дорогою до батьків у село Станіслав цієї пори ми завжди зупинялися і знімали на фото та відео червоні макові поля неподалік від повороту на Надеждівку. Уже майже рік ми не були в рідних краях – там небезпечно. Та краса залишилася лише в спогадах», – каже херсонка Наталя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Густий вербовий ліс три метри заввишки: який вигляд зараз має Каховське водосховище (фото)

А от Олена, ще одна жителька Херсона, яка нині вимушено живе на Одещині, вирішила поділитися із земляками світлинами, зробленими в цьому регіоні.

«Такі неймовірні поля ми сьогодні проїжджали в Одеському районі! Зупиняються сфотографуватися тут усі проїжджі, яким би транспортом вони не рухалися. Поки ми чудувалися та робили світлини, бачили й молодь, що знімала відео для тіктоків, і літніх дядечків, які приїхали на велосипедах і фотографували один одного. Усе це нагадало мені рідну Херсонщину», – розповіла «Гривні» пані Олена.

Нагадаємо, що червоний мак є символом вшанування полеглих героїв. Ця клята війна, яку розв’язала Росія проти України, забрала вже тисячі життів наших захисників, і рясно всіяні макові поля цьогоріч – мов ще одне криваве нагадування того, якою важкою ціною нам дається наша свобода.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сховок для душі в буремні часи війни – краса природи Миколаївщини (фоторепортаж)

На світлинах: макові поля в Одеській області, 2 червня 2024 р. Фото надані жителькою Херсона Оленою

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів