Густий вербовий ліс три метри заввишки: який вигляд зараз має Каховське водосховище (фото)

Густий вербовий ліс три метри заввишки: який вигляд зараз має Каховське водосховище (фото)

Автор: Дарина Лапіна 24 Май 2024 11:00

Рукотворне море – Каховське водосховище, знищене російськими окупантами, відновленню не підлягає. Проте нині в тій місцині простяглось нове «море» – смарагдового кольору і створене природою.

Там де раніше була велика вода, зараз – густий ліс. На дні колишнього Каховського водосховища рясно поросла біла верба. Молодий ліс настільки густий, що на 1 м2 приходиться 20 дерев. Подекуди вони вже сягають 2,5-3 метри заввишки. Про це в сюжеті «Суспільного» розповів еколог Вадим Манюк. 

За його словами на дні колишнього рукотворного моря невдовзі засіються нові види: в’яз та навіть дуб звичайний.

«Я думав, що будуть якісь відкриті ділянки, але все суцільно зелене – це неймовірно. Можна з впевненістю сказати, що такого явища більше ніде на планеті не існує, - зауважив вражений еколог. - Те, що ми бачимо, - це молодий ліс із верби білої. І абсолютно очікувано було, що саме вона займе отакі позиції в плавнях, тому що це дерево завжди по річках, по річкових долинах вздовж водойм першим розселяється на піщаних мілинах, на косах. Ну і відповідно дно Каховського моря, в перший рік після зруйнування греблі, воно стало величезною піщаною косою. І для верби це ідеальні умови для проростання. Але вражає те скільки насіння (проросло – авт.), уявіть скільки в повітрі літає насіння цієї верби, щоб за один сезон, засіяти весь Великий Луг майже 150 тис. га».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майбутнє без Каховської ГЕС буде, просто воно буде іншим: херсонський науковець – про відновлення водосховища

Еколог зауважив, що новим вербам буде дуже важко прорости, адже вони конкуруватимуть з більш старшими та міцнішими «сестрами». Та і частина тих, що вже виросли, невдовзі пропаде в процесі природнього розрідження лісу.

«Якщо зараз на один метр є 20 таких дерев, то з часом залишиться одне тільки. А потім взагалі одне дерево на 10 метрів залишиться. Але це дуже поступовий процес природній, коли ліс саморозріджується», - пояснив Вадим Манюк.

Із видів рослин, що проросли на місці колишнього Каховського моря, еколог виділяє водяний щавель. Але ця рослина любить воду, якої в тій місцині майже не лишилось.

«Із цікавого тут ще є водяний щавель – це типовий плавневий вид, йому потрібна вода. Він зараз тягне її з тріщин вглибині, але якщо нічого не буде мінятись, то тут буде сухіше і цей вид тут поступово зникне», - підсумував еколог.

До слова, нещодавно на дні колошнього каховського водосховища також побував і  завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іван Мойсієнко. Про це науковець розповів на своїй сторінці в соцмережі та опублікував відповідні фото.

«Хортиця 21.05.2024: дно колишнього Каховського водосховищв, вплив військових дій на заповідник і просто неймовірна краса.. Дякуємо НЗ «Хортиця» за логістику, супровід і участь в дослідженні», - написав Іван Мойсієнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Каховська ГЕС: як усе починалося. Велике будівництво сталінської епохи (фото)

Світлини: скриншоти із сюжету «Суспільного» та фото зі сторінки Івана Мойсієнка.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів