Бюджет для громади: достойний приклад Присиваської ОТГ Херсонщини

Автор: Виталий Яшков 08 Ноября 2018 16:14

Керівництво Присиваської ОТГ Чаплинського району наразі проводить у своїх населених пунктах інформаційну сесію «Впливай на бюджет своєї громади». Зокрема, 7 листопада така акція відбулась у селі Строганівка.

Довідка. Інформаційна сесія «Впливай на бюджет своєї громади» організована Григорівською сільрадою спільно з експертами Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети» в рамках програми DOBRE. Бюджет для громадян вперше розроблено, щоб у зрозумілій формі донести жителям Присиваської ОТГ інформацію про те, як громада отримує та витрачає кошти.

Як повідомляється на офіційному сайті громади, під час акції у Строганівці на площі зібралось багато жителів села. Працівники апарату Григорівської сільради спілкувались з населенням, відповідали на всі поставленні питання та приймали від жителів пропозицій до бюджету громади на 2019 рік. Загалом прийнято близько 30 пропозицій громадян, всі вони будуть систематизовані та розглянуті бюджетною комісією при підготовці проекту бюджету сільради на 2019 рік, а також результати цього розгляду будуть оприлюднені на сайті громади.

Найближчим часом такі інформаційні сесії відбудуться і в трьох інших селах, що входять до складу Присиваської ОТГ: Григорівка, Іванівка та Павлівка.

Щоб місцевим жителям було більш зрозуміло, що таке бюджет для громадян, керівництво сільради пропонує ознайомитись з таким бюджетом, розробленим на 2018 рік (див. галерею). Зокрема, як вказано у листівці, у поточному році бюджетом громади заплановано отримати доходи у сумі майже 33 млн грн. Із цих коштів 19 млн грн. - це субвенції та дотації від держави, а майже 14 млн грн. - власні надходження, в основному за рахунок податків. Що стосується видатків, то більшу частину надходжень до бюджету громади заплановано витратити на освіту - йдеться про ремонти у школах та дитсадках, облаштування спортмайданчиків і так далі.

Читайте також: На Херсонщине на одну «дырявую» дорогу станет меньше

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів