5 громад Херсонщини визнано спроможними

Автор: Виталий Яшков 08 Ноября 2018 11:18

7 листопада Уряд прийняв розпорядження про визнання спроможними 175 об’єднаних територіальних громад, у яких перші місцеві вибори вже відбулися у 2017-2018 роках, а також ті, де перші місцеві вибори призначено на 23 грудня цього року. Про це повідомляє прес-центр Кабміну.

Довідка. Спроможною територіальною громадою є така громада, в якій фінансові, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її органами місцевого самоврядування питань місцевого значення, передбачених законодавством, в інтересах громади.

У списку спроможних ОТГ - 5 громад Херсонщини. Це Милівська та Шляхівська ОТГ Бериславського району, де вибори відбудуться у грудні. А також Ювілейненська ОТГ (Олешківський район), Любимівська ОТГ (Каховський район) та Долматівська ОТГ (Голопристанський район), де вибори вже відбулись.

«Відтепер ці громади можуть повноцінно здійснювати свої самоврядні повноваження. А також це можливість добровільного приєднання до цих ОТГ» – пояснив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

У цілому по Україні на сьогодні визнано спроможними вже 653 ОТГ. Загалом на цей час сформовано 828 ОТГ. На Херсонщині діють вже 29 громад в 11 районах області.

До речі, влітку експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні склали топ-20 найбільш фінансово спроможних українських громад, які об'єдналися у 2015 році (оцінювали у тому числі найвищі показники власних доходів на 1-го мешканця ОТГ). У цей перелік не ввійшла жодна громада Херсонщини.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів