Жителька одного із сіл Бериславського району, яка радо зустрічала росіян та брала участь у так званому «референдумі», поскаржилася російським пропагандистам на те, що вона досі не може отримати від окупантів ані обіцяних виплат, ані сертифіката на безкоштовне житло.
Жінку звати Світлана Рублевська, повідомляє IPC Херсон. Із 2009 року вона постійно проживала в селі Новокаїри Милівської громади, де й зустрічала з хлібом-сіллю російських окупантів.
«Я весь час була за Росію. Я голосувала за Росію! Коли солдати приходили до села, пригощала їх, чим могла. Але залишатися вже, мабуть, було неможливо, і оголосили евакуацію», – розповідає Світлана Рублевська про свою прихильність до «руського міра».
Та після так званої «евакуації» зрадниця опинилася зовсім не в тих умовах, які їй обіцяли росіяни. Спочатку Світлану вивезли до Генічеська, де поселили в літньому таборі відпочинку без опалення. Вона постійно мерзла та скаржилася на це росіянам. Коли окупантам набридло слухати її скарги, жінку доправили на невеликий хутір Червоний Десант у Ростовській області.
Замість 100 тисяч рублів та житлового сертифіката колаборантка отримала лише 10 тисяч ще в листопаді, а в подальших виплатах їй взагалі відмовили. Хоча вона й оформила одразу ж після виїзду російський паспорт. Росіяни аргументують це тим, що жінка має прописку в Дніпропетровській області, а не в Херсонській, а значить ані державної допомоги, ані безкоштовного житла отримати в Росії не зможе.
«Усім моїм друзям приходять позитивні відповіді, а я два місяці чекаю – і нічого…» – поскаржилася Рублевська російським пропагандистам.
Незважаючи на свою любов до «руського міра», своїх дітей та онуків зрадниця відправила до Німеччини. Каже, що вони також хотіли би жити в Росії, а не в Європі, проте тут для них немає житла.
«Тут у мене нікого немає, – журиться Світлана. – Діти та онуки – хто де: у Білорусії, в Європі. З Німеччини, до речі, моя донька з чоловіком і трьома онуками хочуть до Росії приїхати, але не можуть: нікуди. І мені нема куди їхати».
Незважаючи на те, що росіяни її фактично обдурили, Світлана все одно вірить в перемогу окупантів та пишається, що, живучи поблизу Берислава, не приховувала своєї проросійської позиції.
«Свою підтримку Росії я ніколи не приховувала. Я була проти того, що відбувалося у 2014 році. То був переворот, і я сподівалася, що Володимир Володимирович забере нас назад. Місцеві називали мене за це сепаратисткою», – аргументує свою участь у так званому референдумі й подальшу втечу до РФ Світлана Рублевська.
Історія цієї переселенки з Бериславського району не поодинока. Дуже часто херсонці, що погодилися на так звану «евакуацію», не отримують обіцяних від росіян преференцій. Якщо комусь і перепадає безкоштовне житло в Росії, це одразу починає дратувати місцевих жителів. Так, наприклад, сталося із сім’єю пенсіонерів з Херсона, які, отримавши квартиру у Воронежі, потрапили під хвилю гніву від росіян.
Тэги: