Зменшення призовного віку, е-кабінет і дозвіл студентам на виїзд за кордон – важливі новини сьогодення

Зменшення призовного віку, е-кабінет і дозвіл студентам на виїзд за кордон – важливі новини сьогодення

Автор: Ян Ярчук 03 Квитня 2024 08:00

2 квітня стало відомо про запровадження декілька важливих змін, які стосуються певної частини українців. Зокрема, буде зменшено призовний вік, створені електронні кабінети військовозобов’язаних, деяким категоріям студентів дозволено виїжджати за кордон.

ЗМЕНШЕННЯ ПРИЗОВНОГО ВІКУ

Президент підписав 2 квітня Закон «Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"». Згідно зі змінами, в Україні граничний вік перебування призовників на військовому обліку зменшено з 27 до 25 років. Про це повідомляють на сайті парламенту.

За цей закон Верховна Рада проголосувала ще в травні минулого року, а на підпис Зеленському направила 5 червня 2023 року. Законопроєкт був ініційований Міністерством оборони з поясненням, що під час дії воєнного стану немає потреби в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

За словами юристів, після зниження граничного віку призовників до 25 років з'явиться досить велика група молодих чоловіків, яких можна буде призвати до ЗСУ, пише «Уніан».

При цьому українців до 25 років, які не служили в армії та мають статус призовника, можуть мобілізувати лише за їхньою згодою. Примусово мобілізувати чоловіків до 25 років, які не проходили службу, заборонено, кажуть юристи.

Е-КАБІНЕТ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО

2 квітня Президент також підписав Закон про створення електронного кабінету військовозобов'язаного, зазначено на сайті парламенту. У Міноборони раніше заявляли про намір запустити такі е-кабінети в другому кварталі 2024 року.

В ефірі телемарафону заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла, що закон про е-кабінет дозволить військовозобовʼязаним фізично не відвідувати ТЦК – тепер у них буде можливість оновити свої дані з будь-якої локації. Крім того, цей закон дасть можливість удосконалити взаємодію реєстру «Оберіг».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про Єдиний реєстр військовозобов’язаних ухвалено: що про нього треба знати

А головне – е-кабінет військовозобов'язаного дозволить автоматизувати послугу отримання статусу учасника бойових дій. Захисники зможуть подавати електронну заявку на отримання такого статусу, тож тепер це має стати швидкою процедурою.

Черногоренко також наголосила, що в законі немає жодного положення про надсилання електронних повісток.

ДОЗВІЛ СТУДЕНТАМ ВИЇЖДЖАТИ ЗА КОРДОН

Також 2 квітня уряд ухвалив рішення, яким дозволяється студентам-чоловікам виїжджати за кордон, повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

Однак нововведення стосується не всіх студентів. Виїзд за кордон дозволили здобувачам освіти денної форми навчання з метою навчання на програмах академічної мобільності.

На сайті МОН також пишуть, що студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану за умов, якщо вони:

- віком від 18 до 22 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації;
- навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форм власності й здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування);
- є учасниками освітньої академічної мобільності;
- їдуть на навчання в іноземні заклади освіти строком на 1 семестр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Польщі з Херсона автобусом: чи є прямі рейси та скільки коштує квиток

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів