Завантажте «єППО»: розробка одеситів допомагає швидко передавати інформацію про ворожі ракети, дрони, авіацію

Завантажте «єППО»: розробка одеситів допомагає швидко передавати інформацію про ворожі ракети, дрони, авіацію

Автор: Ганна Власенко 17 Жовтня 2023 12:20

Військові експерти, різні аналітики та спеціалісти все більше застерігають, що ворог в осінньо-зимовий період буде здійснювати масовані ракетні та «шахедні» атаки на об'єкти критичної інфраструктури України

Тож, щоб робота наших сил протиповітряної оборони була максимально швидкою та ефективною, ще у жовтні 2022 року одесити вирішили зробити програму, яка могла б від кожного громадянина прийняти інформацію і зі швидкістю у 6-7 секунд передати її фахівцям протиповітряної оборони.

Заснована одеситами волонтерська конструкторська група "Технарі" розробила застосунок для смартфонів під назвою "єППО". За його допомогою можна в режимі реального часу передавати інформацію про ворожі ракети, дрони чи авіацію.

Як зазначають розробники, наразі дуже потрібні користувачі з сільської місцевості, люди, які часто бувають біля річок, наприклад рибалки, а також ті, хто постійно їздить дорогами, як от далекобійники. Інформація з регіонів з малою кількістю мешканців особливо затребувана. Саме через віддалені райони ворог намагається діставатися до цілей. Вловивши «Шахеда» десь поміж сіл, у полі чи на дорозі, ППО не допустить його до цілі. 

Тож, немає сумнівів, у важливості застосунку.

Для початку роботи необхідно встановити застосунок «єППО» на смартфон, пройти авторизацію за допомогою за стосунку «Дія».
Авторизація в «Дії» допоможе уникнути хибних повідомлень, зокрема від ворогів.

Після встановлення необхідно натиснути «Тест», щоб переконатися, що все працює, і бути готовими сповістити зенітників про побачену загрозу.

Як працює «єППО»?

1. Якщо ви побачили повітряну ціль, наприклад крилату ракету чи дрон-камікадзе "Шахед", треба відкрити «єППО» на своєму смартфоні.
2. Вибрати тип повітряної цілі, направити смартфон у напрямку руху цілі та натиснути велику червону кнопку.
3. За декілька секунд фахівці Протиповітряної оборони побачать відмітку на мапі. Вона доповнить радіолокаційну інформацію з військових РЛС.

Завантажити можна Android-версію «єППО», а також версію для iOS.

Розробка програми узгоджена з командуванням ОК «Південь» та старшими офіцерами Повітряних Сил ПК «Південь».

Раніше «Гривна» повідомляла, що в укриттях Одеси під час повітряної тривоги можуть сховатися 460 тисяч людей.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів