Атаки ворога на Одесу та область стають все більш масованими. Тільки в ніч на 25 вересня російська армія атакувала Одещину 19 дронами-камікадзе типу Shahed-136/131, двома ракетами «Онікс» та 12 «Калібрами». Є загиблі та поранені.
Попри титанічні зусилля ЗСУ із захисту неба над містом, одеситам однозначно не можна нехтувати сигналами тривоги. Хоча й досі багато містян ігнорують тривогу.
Своїми думками з цього приводу з «Гривною» поділилася переселенка з Херсона Ірина:
«Я приїхала в Одесу з Херсона ще в грудні минулого року. Оселилася в центрі в маленькій квартирці й дуже раділа, що можу нарешті спокійно спати ночами. Адже в Херсоні на той час уже було пекло. Але й в Одесі спокійних ночей ставало все менше – «шахіди» та ракети все частіше атакували місто. Спочатку під час тривоги я виходила в парадне й там на сходинках сиділа до закінчення цього кошмару (у квартирі немає місця, яке би знаходилося за двома стінами). А через деякий час у сусідньому будинку було облаштоване укриття. Я дуже зраділа цьому. Тепер ми із сусідами під час тривоги сидимо разом у доволі комфортних умовах. Разом в укритті не так страшно, та й час за балачками спливає швидше. Не розумію тих, хто не йде до укриттів. Є навіть такі одесити, хто примудряється вночі, під час тривоги, гуляти вулицями міста. Така безпечність – вкрай небезпечна».
Усього на Одещині наразі є 2454 укриттів, але готові приймати людей тільки 1991 з них. Про це на брифінгу в «Медіацентрі Україна – Одеса» розповів начальник управління організації заходів з цивільного захисту ГУ ДСНС в Одеській області Сергій Маслянко.
За його словами, 453 укриття не функціонують із різних причин. В одних – проблеми з технічним станом, в інших – із забезпеченням, у третіх – проводять ремонтні роботи.
«Кожний квартал ми проводимо інспекцію захисних споруд. Основні проблеми: незадовільний технічний стан тримальних конструкцій, відсутність вентиляції, альтернативного виходу. Мета – 100% забезпечення укриттями людей», – зазначив він.
У самій Одесі функціонують 353 захисні споруди різних форм власності, розповів Володимир Харіщак, начальник управління з питань цивільного захисту департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради.
«Із них 85 перебувають у комунальній власності. За останні три місяці ми змогли збільшити місткість укриттів втричі, і зараз у них можуть сховатися 460 тисяч людей», – додав посадовець.
Він зазначив, що зараз у пріоритеті міської ради – забезпечити укриттями заклади освіти. У 110 з них укриття зараз працюють, ще в 57 тривають ремонтні роботи. Проте більшість навчальних закладів забезпечені найпростішими укриттями.
«Цього року на ремонти сховищ у закладах освіти виділено понад 325 мільйонів гривень з міського бюджету. Ще 40 мільйонів – на облаштування укриттів у комунальних спорудах», – розповів Володимир Харіщак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Такого досвіду в Україні замало: у декількох школах Одеси побудували вуличні бетонні укриття
З переліком бомбосховищ та укриттів в Одесі можна ознайомитися на сайті міської ради.
Тэги: