Про важку ситуацію з медичним забезпеченням населення на тимчасово окупованій території Херсонщини «Гривна» вже не раз розповідала. Люди, які живуть на лівобережній частині області кажуть, що доступ до лікарів чимдалі – усе більше ускладнюються, і стверджують, що їм сьогодні не можна хворіти, інакше – смерть.
А днями стало відомо, що лікарям на окупованій Херсонщині наказали не надавати допомогу людям, у яких немає страхового полісу РФ – щоб його оформити, треба мати російський паспорт. Про це розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.
«Окупаційна влада на лівобережній Херсонщині обмежує доступ населення до медичних послуг. Лікарі отримали команду не надавати медичні послуги людям без страхового полісу російської федерації, який неможливо оформити без паспорта рф. У такий спосіб окупанти сподіваються змусити населення до оформлення російського громадянства. Загалом гуманітарна ситуація на лівому березі дуже важка», – написав він у своєму телеграм-каналі.
Що сьогодні відбувається зокрема в Новій Каховці, де, нагадаємо, окупаційна влада наказала припинити роботу лікарень, а обладнання з деяких медзакладів загарбники вивезли? Як люди обходяться без медицини? Відповіді на ці питання шукала NovaKahovka.City.
Центральна лікарня в Новій Каховці продовжує працювати лише для терапевтичного консультування й нетермінових звернень, зазначає журналіст видання Микола Романюк.
Головний корпус на вулиці Героїв України не працює взагалі – жителі звертаються до лікарів у медичному корпусі № 2 в мікрорайоні Сокіл. Проте фахівців майже немає. Постійний стаціонар у лікарні не працює. У надзвичайних випадках і при складних хворобах людей везуть до Новотроїцького чи Генічеська. Для цього росіяни більш-менш наладнали виклик карети швидкої допомоги.
Проте залишається питання, як дзвонити диспетчеру, якщо в місті – перебої зі зв'язком. Також біля будівлі лікарні на Соколі час від часу можна побачити автомобілі росіян.
Корпус № 2 ЦМЛ в мікрорайоні Сокіл. Фото: з архіву novakahovka.city
Раніше з медичного корпусу по вулиці Героїв України окупанти вивезли все медичне обладнання. Точно сказати, чи повторилося це в корпусі на Соколі, важко. До закриття там стаціонарних відділень вони лишалися обладнаними. Проте була певна нестача медикаментів і робочих рук. Приватним лікарям, що орендували кабінети в лікарні, окупанти заборонили вести свій прийом. Відтак, вони були змушені поїхати чи піти працювати «в штаті» захопленої поліклініки.
До речі, відстань між Новотроїцьким і Новою Каховкою складає майже 100 кілометрів. Увесь цей шлях люди, що підлягають госпіталізації, долають у каретах швидкої.
Також пацієнти жаліються, що лікарня в Новотроїцькому розташована вдалині від основної інфраструктури. Можливо, для місцевих це здається перебільшенням. Проте госпіталізовані туди новокаховчани мають саме таке враження.
Часто в Новотроїцькому пацієнтам відмовляють в операціях, які не є терміновими чи критичними. Лікарі кажуть, що не готові їх проводити в майже польових умовах. Хоча селище розташоване відносно далеко від лінії фронту.
Карета швидкої допомоги в Новій Каховці. Фото: скрін з відео, novakahovka.city
У Новій Каховці працюють стоматології. Одна з них знаходиться по вулиці Соборній, це колишня комунальна стоматполіклініка. Друга – це сімейний бізнес, офіс якого розташований у новобудові біля військкомату.
Українські терапевти ведуть прийом лише онлайн – декларація із сімейним лікарем не обов'язкова. Також дистанційну консультацію раніше надавали сімейні лікарі приватної клініки «Богдан».
Ситуація з ліками, порівняно з початком війни, стабілізувалася. Проте ціни лишаються високими. У першу чергу дорого коштує медична техніка: глюкометри для діабетиків, автоматичні тонометри тощо.
Словом, якісне медичне обслуговування в окупованій Новій Каховці для місцевих жителів майже недоступне.
Тэги: