У Мелітополі окупанти почали «націоналізацію» приватних квартир

У Мелітополі окупанти почали «націоналізацію» приватних квартир
Автор: Марина Поліщук 16 Мар. 2023 11:20

Мелітополь – перше окуповане місто, де росіяни й колаборанти «націоналізують» приватне житло. Тільки за першу декаду березня близько 50 квартир окупанти внесли в перелік об’єктів так званого «безхазяйного» майна.

На окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей повним ходом відбувається «націоналізація» майна – росіяни відбирають майно українців. За допомогою місцевих зрадників окупанти віджимають у власників промислові підприємства та об’єкти малого й середнього бізнесу, реєструють їх у російському законодавчому полі.

«Націоналізація», тобто віджимання майна, стала одним із завдань нової «влади» після окупації півдня України. У Запорізькій області, зокрема, вона розпочалася після указу гауляйтера Євгена Балицького – 3 червня минулого року він підписав «Указ про націоналізацію майна держави Україна на користь Запорізької області». Тоді йшлося нібито про стратегічні об'єкти промисловості – за словами Балицького, об’єктів приватної власності «націоналізація» не торкнеться. Хоча це зовсім не заважало окупантам віджимати бізнес у місцевих жителів.

І от тепер мелітопольські гауляйтери пішли далі – у цьому місті (першому на окупованих територіях) почалася «націоналізація» приватних квартир. Про це свідчать документи окупаційного «министерства имущественных и земельных отношений Запорожской ВГА», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Тільки за першу декаду березня 2023 року близько пів сотні приватних квартир, розташованих в різних частинах Мелітополя, внесено окупантами в перелік об’єктів так званого «безхазяйного» майна. Таким загарбники визнають будь-яке майно, чиї власники не надали особисто в окупаційну «адміністрацію» правовстановлюючі документи на нього, бо, наприклад, виїхали на підконтрольну Україні територію.

Серед них – і 11 соціальних квартир, які знаходяться в будинку за адресою провулок Бадигіна, 1/1, у південній частині міста. У 2017 році 12 квартир у цьому будинку були викуплені Мелітопольською міською радою за кошти державної програми та передані дітям із числа сиріт та позбавлених батьківського піклування і дитячим будинкам сімейного типу. Тоді з державного бюджету на це було виділено 8 мільйонів гривень.


Будинок у провулку Бадигіна в Мелітополі, де окупанти «націоналізували» соціальні квартири, викуплені Мелітопольською міськрадою для сиріт. Фото: realty.isatex.ua

На момент заселення в квартирах державним коштом було зроблено ремонт, встановлена сантехніка, придбано необхідний мінімум меблів – ліжка, плити, мийки.

Так само соціальне житло є ще в двох сусідніх п’ятиповерхівках. Крім того, частину квартир у них викупило Міноборони України для передачі військовослужбовцям мелітопольської бригади транспортної авіації ЗСУ.

«Після окупації в ці будинки росіяни прийшли чи не в найперші. Знали, що тут у деяких квартирах живуть військові, їх і шукали. Якщо квартира стояла пуста, а ключів у сусідів не було, то навіть вибивали двері», – розповів один із мешканців багатоповерхівки.

За його словами, багато залежить від старших по будинку. Наразі саме вони збирають інформацію про вільні квартири й передають її окупантам.

«У нашому під’їзді старша вже давно передала інформацію в «адміністрацію», проте ще нікого не заселили», – підтверджує жителька будинку на вулиці Вакуленчука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Початок капітуляції ворога. Окупанти оголосили Мелітополь «столицею» Запорізької області

За інформацією Мелітопольского міського голови Івана Федорова, пусті квартири також виявляють за допомогою «рейдів». 

«Група рашистів обходить будинки в різних районах Мелітополя, від цивільних, які проживають у квартирах, вимагають пред’явити оригінали документів на право власності на житло або нотаріально завірену довіреність. Копії не приймають, якщо оригіналів немає, погрожують виселенням. Порожні квартири, власники яких виїхали з окупації, мітять рашистськими Z-ками – «націоналізація» тобто», – повідомив Федоров.

За інформацією видання РІА «Мелітополь», у лютому цього року окупанти почали наносити мітки на двері порожніх квартир, власники яких виїхали на підконтрольну Україні територію. За повідомленнями місцевих жителів, такі позначки бачили в будинках на вулиці Героїв України (раніше – вулиця Кірова).

«Наша родина має друзів, вони виїхали. І зараз ці виродки почали мітити квартиру. Вже вдруге відмивали всі мітки. Навколо замків – кола, на дверях – Z», – цитує видання жителя Мелітополя.

Аналогічні рейди, додає видання, окупанти проводять і по будинках у приватному секторі Мелітополя. Людей попереджають, що без документів вони підлягають виселенню, нерухомості їх погрожують позбавити.

Подібні рейди російські окупанти проводять і на захопленій Херсонщині. «Гривна» вже повідомляла про примусове виселення людей без права власності на житло у Новій Каховці. У селах відбувається те ж саме – жителі одного із сіл колишнього Чаплинського району розповіли нам, що окупанти ходять по дворах, перевіряють документи та виселяють тих, у кого документи не відповідають стандартам РФ.

Приєднуйтеся до нас:

Маестро знову на сцені, бо Герої – не вмирають. Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка

«Будеш обслуговувати солдатів»: розповідь курсантки з Херсона, яку викрали й катували, щоб зняти в пропаганді

Битва за південь. Генштаб оприлюднив хронологію звільнення правобережної Херсонщини

Колаборанти Новоолександрівського ліцею Нижньосірогозької громади похизувалися «здобутками» на росТВ