Їхній слід може зникнути: доля малюків, викрадених із Херсонського будинку дитини

Їхній слід може зникнути: доля малюків, викрадених із Херсонського будинку дитини

Автор: Марина Поліщук 03 Июня 2024 08:00

Анкети 22 херсонських дітей, викрадених росіянами під час окупації міста, виставлені в російському банку даних дітей-сиріт для подальшого усиновлення. Принаймні 2 малюків уже віддали в прийомні сім’ї. Лише 7 дітей вдалося повернути в Україну. Серце однієї дитини не витримало поневірянь…

Про долю майже 50 вихованців Херсонського обласного будинку дитини, яких російські окупанти у жовтні 2022 року вивезли спочатку до Криму, а потім в РФ, пише провідне американське видання The New York Times.

Історію викрадення вихованців Херсонського дитячого будинку «Гривна» розповідала не в одній публікації. Усім вивезеним малюкам було до 5 років, багато з них мали вади здоров’я. При цьому NYT пише про 46 дітей, тоді як CNN та ВВС повідомляли, що їх було 48.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 48 дітей, які жили тут, зникли. CNN – про викрадення окупантами херсонських дітей-сиріт

Журналісти-розслідувачі NYT вияснили, що за понад півтора року, що пройшли з часу викрадення дітей, майже всі вони отримали російське громадянство. Діти ростуть, і вже зараз українські вихователі ледве можуть їх упізнати по тим фото, що з’являються в російських базах даних.

Це може ускладнити роботу українським правоохоронцям, які намагаються розшукати та повернути малюків. Проте їхній слід може навіть зникнути після того, як їх віддадуть в російські сім’ї. Відомо, що кілька дітей з-поміж вихованців будинку дитини вже всиновлені. При цьому нові «батьки» повністю змінили імена і навіть місце народження дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжнародний злочин та геноцид: відомий російський політик викрав з Херсона дитину та усиновив її


Оголошення про пошук прийомних сімей для дітей з Херсонського будинку дитини було опубліковано в Telegram 27 вересня 2023 року

Загалом восени минулого року в російському федеральному банку даних дітей-сиріт з’явилися анкети 22 малюків із Херсонського дитячого будинку. В анкетах зазначено, що вони – з Криму, а Україна як місце народження навіть не згадується.

Принаймні двоє із цих дітей уже влаштовані в російські сім’ї, пише NYT, посилаючись на службу в справах дітей у Криму.

Щонайменше 7 дітей із дитячого будинку вдалося повернути за сприяння української влади та посередників з Катару. Серед них – Анастасія та Микола Володіни, в яких у Херсоні є справжні батьки. The New York Times розповідає трагічну історію цієї родини.

Роман і Вікторія Володіни дізналися, що їхні діти, Настя та Коля, знаходяться в Криму, тільки коли журналісти відвідали їх у Херсоні. У маленького Колі був діагностований аутизм, його сестра страждала на ДЦП. Дітей передали під опіку держави після того, як батьків визнали неспроможними про них піклуватися. Тож вони перебували в Херсонському обласному будинку дитини.


Роман та Вікторія Володіни, рідні батьки Анастасії і Миколи. Фото: Еміль Дюк/The New York Times

Батьки малюків Володіних, а також деяких інших дітей, не були позбавлені батьківських прав. І судячи з документів, російські чиновники чудово знали про це. Утім, це не завадило окупантам оформити їм російське громадянство, що є необхідною умовою для усиновлення.


Українське свідоцтво про народження Анастасії Володіної. Фото: Еміль Дюк/The New York Times

Анастасії та Миколі Володіним теж виписали російські свідоцтва про народження, при цьому переклавши їхні імена на російську мову.


NYT отримала російське свідоцтво про народження Миколи Володіна. Його українське ім’я було перекладене на російську мову. NYT приховала деяку особисту інформацію дитини

NYT отримала російський документ, в якому вказано, що Анастасія Володіна стала громадянкою Росії. NYT приховала деяку особисту інформацію дитини

За своїми дітьми Вікторія Володіна в лютому цього року їздила до Москви. Колю та Настю повернули в Україну. Але маленьке сердечко дівчинки не витримало – Настя, якій виповнилося лише 6 років, померла в українській лікарні. Лікарі назвали причиною її смерті епілептичний напад, дівчинка мала вагу лише 15 кілограмів...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні поховали дитину, яку нещодавно виснаженою повернули з депортації

Коля Володін наразі перебуває під опікою держави, поки його батьки чекають рішення суду стосовно їхніх батьківських прав. Решта херсонських дітей все ще залишаються під владою Росії.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів