Наприкінці минулого року уряд скасував мораторій на відключення комунальних послуг та нарахування пені населенню. Це означає, що тих українців, які накопичили борги за «комуналку», можуть відрізати від світла, газу чи води. Але яка сума боргу вважається достатньою для відключення від послуги?
В ефірі телемарафону заступниця міністра енергетики України Світлану Грінчук розповіла, що в українському законодавстві не визначено чітку суму заборгованості, через яку будуть припиняти подачу житлово-комунальних послуг.
Вона зазначила, що, ймовірно, тим споживачам, чий борг складатиме менше половини прожиткового мінімуму, постачальники не відключатимуть послугу. Нагадаємо, з 1 січня розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на весь 2024 рік встановлено на рівні 3028 гривень, отже половина прожиткового мінімуму – 1514 гривень.
«Однак, згідно з ринковими умовами, повторне підключення відбувається за рахунок споживача. Якщо ця сума менша за половину прожиткового мінімуму, тобто, 1514 гривень, тоді компанія, яка надає послугу, оплачує також і підключення. Тому логічно, що компанії не будуть відключати, ймовірно, світло тим споживачам, у кого ця сума заборгованості менше», – пояснила Світлана Грічнук.
Вона додала, що на погашення боргу постачальники надаватимуть споживачам до 10 днів. Із боржниками проводитимуть консультації, попереджатимуть про ймовірне відключення. Також є можливість укласти угоду про реструктуризацію боргу та визначити графіки оплати.
Нагадаємо, що мораторій на відключення комунальних послуг продовжуватиме діяти лише на окупованих територіях і там, де тривають бойові дії. При цьому, як повідомляла «Гривна», жителі прифронтових регіонів сплачують за житлово-комунальні послуги більше, ніж жителі областей, віддалених від фронту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виплати ВПО, пенсії, тарифи: що чекає на українців у лютому
Тэги: