Як відновлюється бізнес у Миколаєві та де можна працевлаштуватися містянам
Фото з відкритих джерел

Як відновлюється бізнес у Миколаєві та де можна працевлаштуватися містянам

Автор: Марина Поліщук 18 Июля 2023 12:45

Про роботу малого та великого бізнесу в Миколаєві, джерела наповнення міського бюджету та працевлаштування містян, які залишилися без роботи, розповів міський голова Олександр Сєнкевич в інтерв’ю виданню Mind.

За словами очільника міста, від часу повномасштабного вторгнення РФ Миколаїв втратив близько 90% великого бізнесу. У місті майже не залишилося виробництв, вони закрилися або релокувалися. Ця цифра, на жаль, і досі актуальна.

«Можна сказати, що всі великі підприємства закрилися чи релокувалися в інші регіони. Майже 90% середніх підприємств закрилося. Залишилися сервіси, сфера обслуговування, торгівля – тобто працює малий та мікробізнес. Також мережеві супермаркети, але вони працювали майже всю війну», – каже Сєнкевич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У нас є альтернативний план. Думаю, що найближчого місяця в Миколаєві знову з’явиться питна вода» – Сєнкевич

Він додає, що, по суті, у Миколаєві сьогодні працює лише виробництво продуктів харчування. Які саме підприємства відкриті, мер не каже, щоб не спровокувати російські удари, адже окупанти не припиняють обстрілювати місто.

«Ми в принципі стараємось не розголошувати такої інформації: бо порадіємо, що працює, наприклад, завод із виробництва взуття, і туди може прилетіти ракета. А Миколаїв, нагадаю, бомбардують по всій території», – розповідає міський голова.

При цьому, за його словами, дохідна частина міського бюджету сьогодні наповнюється не за рахунок бізнесу.

«За рахунок податків на доходи фізосіб-військовослужбовців. До війни Миколаїв був одним із наймілітаризованіших міст України. У нас зареєстрована значна кількість військових з’єднань на рівні бригад, і зараз вони платять податки на доходи фізосіб.

Коли зайшла мова про скасування цього податку, то ми виступили проти, адже тоді у Миколаєва не залишилося б грошей для існування, навіть щоб заплатити за воду чи випустити на маршрути автобуси. Зі свого боку, ми також підтримуємо армію. Нещодавно на сесії з міського бюджету було виділено 400 млн грн на допомогу військовим, із них 200 млн грн на техпідтримку – дрони тощо.

Також діє програма для закупівлі квартир військовим за формулою: скільки у відсотковому відношенні частини перерахували податків у міськбюджет, стільки квартир їм виділяється. Але зараз ми дещо переробили програму – виділяється компенсація на придбання житла», - каже Сєнкевич.  

Він не називає цифру, скільки в «живих грошах» принесли міському бюджету військові. Пояснює тим, що СБУ заборонила озвучувати цю інформацію. 

Проблемою в Миколаєві залишається працевлаштування як для місцевих жителів, так і для переселенців, зокрема, з Херсонщини. Мер каже, що робота є, але люди не хочуть оформлюватися офіційно.

«Миколаївці можуть знайти роботу в комунальних підприємствах – там велика нестача працівників. Потрібні буквально всі – від водіїв до прибиральників вулиць. Тобто робота є. Але те, що вона офіційна, і ми подаємо всю інформацію до ТЦК, а простіше кажучи воєнкоматів, значно впливає на набір персоналу. Тому що не всі чоловіки мають бажання передавати про себе інформацію в ТЦК», – пояснює Олександр Сєнкевич. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів