Автор: Євген Веселов 25 Июня 2022 09:13

Чому херсонська обласна влада не комунікує з жителями області

Чому херсонська обласна влада не комунікує з жителями області

Замість того, щоб говорити про вирішення нагальних проблем жителів тимчасово окупованої Херсонщини, обласна влада розповідає людям, які страждають без зв’язку, ліків та грошей, як правильно мити руки.

Майже з перших хвилин повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого всі представники органів влади і силових структур евакуювалися з Херсонщини, зокрема й керівництво Херсонської обласної державної адміністрації, яка пізніше була перетворена у військову адміністрацію (ХОВА). Після цього керівництво Херсонської адміністрації буквально зникло з інформаційного простору.

Уперше мешканці Херсонщини почули про голову ХОВА Геннадія Лагуту та його оточення лише 15 квітня в дописі на сторінці Херсонської облдержадмінстрації в соціальній мережі. У пості розповідалося про його візит до визволеної ЗСУ Кочубеївської громади. Після цього Геннадій Лагута почав зрідка з’являтися в інформаційному просторі України та навіть встиг дати декілька інтерв’ю всеукраїнським ЗМІ.

З того часу єдиним більш менш офіційним джерелом інформації про діяльність Херсонської військової адміністрації стала її сторінка в соціальній мережі «фейсбук», їхній офіційний сайт та канал у «телеграмі». Ні про яке спілкування наживо з жителями Херсонщини мова не йде. Періодично голова ХОВА дає брифінги в медіацентрах Києва, у ході яких журналісти можуть поставити йому питання. Але навіть про це нема жодної згадки на офіційних ресурсах.

Наприклад, за останній місяць офіційний сайт і соціальні мережі (інформація в них майже ідентична) облдержадміністрації практично повністю наповнені перепостами звернень Президента України Володимира Зеленського чи його заступників.

Майже щодня публікується щоденна «Оперативна інформація щодо ситуації на Херсонщині». Це такий практично невпорядкований лонгрид, який начебто повинен інформувати про стан справ у регіоні щодня. Чому начебто? Бо інформація майже на 99% сьогоднішнього дня ідентична інформації попереднього дня, а факти й події висвітлюються вибірково.

На жаль, у чиновників під час війни залишилася звичка піаритися на камеру, передаючи допомогу Збройним силам України, яку зібрали волонтери чи закуплено за рахунок платників податків.

Але хітом останніх днів стало повідомлення про те, як мити руки та дезінфікувати поверхні смартфонів. Також на сайті розповідають про небезпеку правця чи кашлюка і як правильно купувати продукти. Ми не сумніваємося, що в мирних умовах ця інформація була б важлива, але в стані тимчасової окупації, як нам здається, херсонці чекають на інше.

Інша інформація про якусь діяльність очільника області на сторінці ХОДА відсутня, незважаючи на те, що Лагута встиг дати декілька інтерв’ю. Навіть їх підлеглі Лагути не постять на офіційних ресурсах.

Єдиними джерелами важливої інформації від обласного керівництва зараз є радник керівника ХОВА Сергій Хлань та перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. На своїх сторінках у «фейсбуці» вони дуже активні. Пана Хланя хоча дехто й звинувачує в популізмі, але він реально спілкується з жителями області, на відміну від свого патрона. 

Щодо Юрія Соболевського, то він намагається писати про те, як вирішуються проблемні питання, та підбадьорювати людей.

Можливо, через 4 місяці після початку повномасштабної війни представникам державної влади на Херсонщині все ж таки треба почати спілкуватися з людьми? Тим більше, що офіційно працівники адміністрації (підлеглі Лагути) працюють або дистанційно, або перебувають на простої, отримуючи заробітну плату. Брак інформації іде на руку ворогові.

Приєднуйтеся до нас:

День 218. 29 вересня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

«Маленькими кроками звільняємо села, але кожна перемога полита кров'ю». Репортаж з передової на Херсонщині

Від мирного життя — спогади у фотоальбомі. Історія переселенців із села Таврійське на Херсонщині

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)