«Вулиці Херсона. Ідентифікація», епізод 11: вулиця Харіса Ширінського (відео)

«Вулиці Херсона. Ідентифікація», епізод 11: вулиця Харіса Ширінського (відео)

Автор: Марина Поліщук 21 Вересня 2024 14:00

Чергова серія проєкту «Вулиці Херсона. Ідентифікація» розповідає про одну з вулиць Шуменського мікрорайону – імені Харіса Ширінського.

На початку цього року в межах очищення від колоніальних та російських назв у Херсоні з’явилася вулиця імені народного артиста України Харіса Ширінського. Його іменем було перейменовано вулицю Качалова в Шуменському мікрорайоні.


Вулиця Харіса Ширінського в Херсоні. Скриншот із сайту maps.visicom.ua

Василь Качалов – радянський театральний актор, який не мав стосунку до нашого міста. Натомість Харіс Ширінський від 1982 року жив і працював у Херсоні.

Харіс Ганеєвич Ширінський народився 1949 року на Харківщині. Закінчив вокальний відділ Харківського інституту мистецтв імені І. Котляревського. Працював солістом оперної студії, солістом-вокалістом Ворошиловградської (Луганської) обласної філармонії, з 1982 року – солістом Херсонської філармонії та викладачем Херсонського музичного училища, ідеться на сайті обласної наукової бібліотеки імені О. Гончара.

Як соліст камерного оркестру «Гілея» Херсонської обласної філармонії Харіс Ширінський об’їздив з гастролями всю Україну.


Харіс Ширінський. Фото: lib.kherson.ua

Із 2013 року й до останніх днів життя Харіс Ганеєвич був викладачем вокалу, професором кафедри музичного мистецтва Херсонського державного університету.

У 1995 році Харісу Ширінському присвоїли звання «Заслужений артист України». А у 2009 році митець був удостоєний звання «Народний артист України».

Помер Харіс Ширінський 1 грудня 2021 року на робочому місці, у Херсонському державному університеті.

«Це унікальна людина, унікальна своєю добротою, а з іншого боку дуже принципова людина. Він завжди був патріотом України, завжди був патріотом Херсона і скільки ми проводили великих заходів на площі Свободи до війни в мирний час, то Харіс Ганеєвич всюди розпочинав їх саме тим, що виконував гімн України. Він після себе лишив своїх учнів і вони йдуть далі»,розповіла про митця начальниця міського управління культури Світлана Думинська.


Харіс Ганеєвич Ширінський. Фото з архіву ХДУ

Нагадаємо, у Херсонській громаді перейменовано 164 топоніми та один район обласного центру. Нові назви замінили старі – імперські та радянські, за допомогою яких продовжувалась ментальна окупація України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі нові назви топонімів Херсона – в одному списку

Напередодні Дня міста Херсонська МВА запустила проєкт «Вулиці Херсона. Ідентифікація», який допоможе глибше пізнати український Херсон та дізнатися історію нових назв вулиць. Освітній серіал розповідає про українських діячів та героїв, на честь яких було перейменовано вулиці міста. У проєкті взяли участь викладачі, науковці, краєзнавці, громадські діячі та інші лідери громадської думки.

Головна світлина: wikipedia.org 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів