«Вулиці Херсона. Ідентифікація», епізод 1: вулиця Володимира Примаченка (відео)

«Вулиці Херсона. Ідентифікація», епізод 1: вулиця Володимира Примаченка (відео)

Автор: Дарина Лапіна 10 Сентября 2024 13:00

Нещодавно 164 топоніми у Херсонській громаді та один район обласного центру отримали нові назви, замінивши старі – імперські та радянські, за допомогою яких продовжувалась ментальна окупація України. Напередодні Дня міста Херсонська МВА запустила проєкт «Вулиці Херсона. Ідентифікація», який допоможе глибше пізнати український Херсон та дізнатись історію нових назв вулиць.

Освітній серіал розповідатиме про українських діячів та героїв, на честь яких було перейменовано вулиці міста. У проєкті взяли участь викладачі, науковці, краєзнавці, громадські діячі та інші лідери громадської думки.

«Російська агресія проти України пришвидшила процес очищення публічного простору від російських, радянських та імперських наративів. Вулиці нашого міста, селищ та сіл подекуди носили імена тих, хто не мав жодного зв’язку з Україною, а іноді був налаштований вороже проти неї та її народу. 

Тож основна ідея перейменування: наповнити вулиці громади новими сенсами та цінностями, звеличити тих, хто своїми діями виборював незалежність України й прославляв її», – йдеться в повідомленні ХМВА. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі нові назви топонімів Херсона – в одному списку

Перший епізод просвітницького серіалу «Вулиці Херсона. Ідентифікація» присвячений херсонцю Володимиру Примаченку, на честь якого названо одну з центральних вулиць Херсона – колишню Маяковського.

«Ми змінимо цю країну. Ми вже її змінили. І повернення не буде»

Це слова Володимира Примаченка. Мужній воїн, Герой України, старший сержант Володимир Примаченко хоч і народився у Кривому Розі, однак 30 років прожив саме в Херсоні. Про його любов до рідного міста говорить і його позивний – Херсон.

Одне з останніх фото Володимира Примаченка на російсько-українській війні

Володимир був активним учасником Революції гідності. А у 2014 році поїхав на схід України добровольцем та воював у складі батальйону «Айдар».

Під час виконання бойового завдання з розблокування Луганського аеропорту військовий отримав тяжке поранення та, як наслідок, інвалідність другої групи. Після довгої реабілітації у 2015 році працював у Державній службі у справах ветеранів, обіймав посаду начальника відділу міста Києва. Пізніше на базі цієї служби у 2018 році було створене Міністерство у справах ветеранів.

За його ідеї було засновано День пам’яті «кіборгів», День українського добровольця. Він був співорганізатором щорічного забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

З першого дня повномасштабного вторгнення російських військ Володимир Примаченко знову став на захист рідної землі та героїчно боронив нашу країну.

24 лютого 2024 року йому відмовили у військкоматі через інвалідність. Але він був одним з організаторів батальйону територіальної оборони в одному з районів Києва. Був командиром 7 роти 242 батальйону територіальної оборони ЗСУ.

Захистивши столицю від російської навали Володимир відправився на захист Бахмута.

5 червня 2022 року старший сержант Примаченко Володимир Васильович з позивним Херсон загинув під Бахмутом під час виконання бойового завдання, ціною власного життя зупинивши прорив ворога.

8 липня 2023 року указом Президента України Володимиру було присвоєно звання Героя України посмертно.

Раніше «Гривна» публікувала розлогий матеріал, присвячений історії життя та родині Героя. Так, війну Володимиру Примаченку судилося побачити тричі. Спочатку його, молодого прикордонника, у Радянському Союзі відправили «виконувати інтернаціональний обов’язок» до Афганістану. А роками пізніше досвідченим бійцем, без пафосних прив’язок він пішов виганяти ворога вже у своїй країні – у 2014-му та у 2022 роках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зараз у нас є можливість закінчити цю війну. Назавжди». Історія Героя з позивним Херсон

Головна світлина: wikipedia.org, в тексті: "Вечірній Київ", відео: ХМВА.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів