Вплив війни на Чорне море: фахівці підрахували попередню суму збитків

Вплив війни на Чорне море: фахівці підрахували попередню суму збитків

Автор: Ян Ярчук 01 Листопада 2024 13:00

31 жовтня відзначався Міжнародний день Чорного моря. Війна, що триває, принесла величезну шкоду природі, зокрема й екосистемі Чорного моря.

За підрахунками фахівців, вартість відновлення завданих збитків у Чорному морі попередньо складає 345 мільйонів євро. Про це в ефірі телемарафону повідомила міністерка захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Однією з найбільш постраждалих груп морських мешканців є дельфіни, чисельність яких критично зменшилася. За підрахунками, загинуло близько 50 тисяч особин.

«Ці розрахунки ми робили, враховуючи тільки тварин, яких викинуло на берег, а також за підрахунками наших американських партнерів-науковців. Але ми розуміємо, що ці цифри теж дуже приблизні. Велика кількість тварин тоне і залишається в морі», — зазначила Світлана Гринчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найрозумнішим володарям моря стає трохи безпечніше»: поблизу берегів Одещини частіше помічають дельфінів

За її словами, спільно з міжнародними партнерами вони прогнозують, що відновлення біорізноманіття Чорного моря потребуватиме десятків років. Це стосується не лише популяції дельфінів, а й інших морських жителів.

«Загроза величезна. Це розуміємо не тільки ми, а й усі країни, що знаходяться в акваторії Чорного моря», – зауважила міністерка.

Масштабний вплив війни на Чорне море охоплює не тільки загибель тварин, а й значне забруднення води, руйнування природного середовища, загрозу для біорізноманіття. Так, на Миколаївщині збирають свідчення воєнних злочинів росіян проти екосистеми Чорного моря через платформу «Свідок».

«Збір таких даних важливий для розслідування екоциду та розголосу за кордоном», – зазначила комунікаційниця платформи Олена Кук у коментарі «Суспільне Миколаїв».

Йдеться про факти російського екоциду у Чорному морі, зокрема руйнування очисних споруд, мінування акваторій Чорного моря, затоплення військової техніки у морі, загибель дельфінів та іншої флори й фауни внаслідок бойових дій, забруднення моря сміттям, добривами, паливно-мастильними матеріалами чи стічними водами.

Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів