«Найрозумнішим володарям моря стає трохи безпечніше»: поблизу берегів Одещини частіше помічають дельфінів

«Найрозумнішим володарям моря стає трохи безпечніше»: поблизу берегів Одещини частіше помічають дельфінів

Автор: Ян Ярчук 13 Августа 2024 08:00

Цими вихідними у мережі ширилося відео, де дельфіни припливли до одного з пляжів Одеси, чим дуже потішили відпочивальників.

Співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв говорить, що у Чорному морі, дійсно, все частіше зустрічаються дельфіни. За його словами, це пов’язано з тим, що основну загрозу, через яку тільки у 2022 році загинуло декілька десятків особин, вдалося ліквідувати.

«Найрозумнішим володарям моря стає трохи безпечніше. У морі частіше зустрічаються унікальні тварини – дельфіни», – написав еколог.

Він зазначив, що з початку повномасштабної війни за даними та розрахунками Національного природного парку «Тузлівські лимани», тільки у 2022 році загинуло понад 50 тисяч особин.

«Це стало апогеєм екоциду чорноморських китоподібних. Але наразі наші легендарні українські воїни вже ліквідували основну частину загрози з Чорного моря – російський флот, тому останні місяці вільні тварини спокійно живуть у Північно-Західної частини моря, багато людей їх бачить біля пляжів Одеси й на інших ділянках моря. До того ж ми у нацпарку вже не реєструємо загиблих тварин, що є особливо позитивним явищем», – говорить Іван Русєв.

Та китоподібні страждають не лише через повномасштабну агресію Росії, а через дії браконьєрів. Оскільки сітки, що вони розставляють у морі, полюючи на рибу, стають пастками для дельфінів, які не можуть виплутатися.

«Чисельність цих унікальних тварин сьогодні безпосередньо залежить тільки від людей. Є низка причин скорочення трьох видів чорноморських дельфінів (усі вони вже знайшли місце у Червоній книзі України), але найголовніша до повномасштабного вторгнення – наявність браконьєрських і рибальських сіток у морі. Саме тому їх чисельність у Чорному морі за останні декілька десятків років катастрофічно впала. Ви можете собі уявити, що в Північно-Західній частині Чорного моря протяжність браконьєрських-рибальських сіток на камбалу-калкана, куди часто заплутаються тварини, сягала сумарно до 3-х тисяч кілометрів. Саме вони були вбивчими для дельфінів до війни», – говорить Іван Русєв.

Він розповів, що дельфіни часто припливають до берега. Іноді вони з'являються великими зграями, коли їдуть слідом за косяком риби, яку можуть загнати навіть на берег.

Так, як уже зазначалося вище, цими вихідними дельфіни потішили відпочивальників своєю появою поблизу міського пляжу Одеси. На відео, що поширювали місцеві телеграм-канали, видно, що тварини не бояться людей, оскільки припливли доволі близько до берега.

Фото: Іван Русєв / фейсбук 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів