Рано зацвіли та страждають від шкідників: поля півдня України всіяні тисячами сонць (фото)

Рано зацвіли та страждають від шкідників: поля півдня України всіяні тисячами сонць (фото)

Автор: Дарина Лапіна 29 Июня 2024 11:00

Соняшник цього року аномально рано зацвів на півдні України. Сонцелика рослина, яка зазвичай розквітає з середини липня до початку серпня, цьогоріч вже радує своєю красою, розквітнувши на полях південних областей. Однак рослину продовжують атакувати шкідники

Про аномально раннє цвітіння соняшника розповів, зокрема власник миколаївської агрокомпанії «ПАЕК» Юрій Кормишкін на своїй сторінці у Facebook. 

«Цей рік для аграріїв півдня є аномальним, мало того , що жнива почались в першій декаді червня , а ще й в третій декаді зацвів соняшник. Це говорить про те, що вже 10-15 серпня (при умові опадів в липні) почнеться збирання соняшнику, а це на два тижні раніше ніж зазвичай, природа дивує, клімат дуже швидко змінюється!», - розказав пан Юрій.

Не лише Миколаївщина нині вбралась у кольори українського стягу, що утворився завдяки поєднанню блакитного неба і жовтих соняшникових полів. Краєвиди Одещини зараз мають схожий вигляд. Одне з таких полів в Одеській області днями потрапило у фотооб’єктив «Гривни». Тисячі сонць повернули свої голівки на схід, звідки кожного ранку приходить найбільше з них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дуже ранні жнива: на півдні триває збір урожаю, але дощова погода вносить корективи (фото)

Та на жаль, цю красиву рослину, яку часто називають одним із символів України, зараз атакують шкідники. Про це йдеться в щотижневому звіті фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин Держпродспоживслужби. 

Так, у крайових смугах посівів соняшнику зафіксували 5-20% пошкоджених рослин геліхризовою попелицею. Ще одна напасть – павутинний кліщ, який вражає соняшник в Кіровоградській, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. Також рослини культури пошкоджують клопи, гусениці совок, у Кіровоградській та Одеській областях - лучного метелика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелені насадження Одещини під загрозою: чорноморським узбережжям шириться новий шкідник

Однак силами українських аграріїв соняшник буде захищено від всіх тих клопів, гусені та кліщів. Як і силами наших мужніх воїнів буде знищено російську погань, що мріє захопити цю прекрасну Богом дану українцям землю!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кілька повних причепів з мінами вивезли: фермер-військовий із Херсонщини – про відновлення свого підприємства

Фото «Гривни», 28 червня Одеська область.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів