Після підриву росіянами Каховської дамби одесити були одними з тих, хто допомагав рятувати не лише людей, а й тварин із затоплених територій Херсонської області, зокрема й обласного центру.
Так, команда волонтерів з Одеси організувала декілька виїздів до Херсонщини. Про це йдеться у відео, опублікованому на YouTube-каналі ГО «Зелений лист». Про порятунок херсонських тварин розповіла голова громадської організації «Закон природи» та засновниця Центру адопції (Одеса) Яна Титаренко.
«У перший день, точніше в першу ніч, бо ми в Одесу повернулися близько 5 години ранку, ми привезли близько 40 тварин. Це були дорослі собаки, коти, цуценята та кошенята. Нам Одеська міська рада обіцяла, що вони приймуть у нас тварин, тобто наша задача була просто їх вивезти, але вже на під’їзді до Одеси нам сказали: «вибачте, місто не має можливості прийняти собак», – зазначила Яна Титаренко.
Тому волонтери змушені були привезти тварин до Центру адопції, який був вже на той момент переповнений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миші, кури, собаки, коти... Як рік тому волонтери рятували тварин у затопленому Херсоні
Після цього волонтери зробили ще декілька виїздів, а потім й люди почали приносити та передавати тварин.
«Загалом після підриву Каховської ГЕС ми стали багатші на 238 тварин. Це і коти, і собаки. Наразі в Центрі адопції залишилося лише 15 собак, які були врятовані після підриву Каховської ГЕС», – говорить жінка.
Тобто, близько 94% врятованих тварин з Херсонщини вдалося прилаштувати. Відомо, що декількох навіть забрали до Чехії та Польщі.
Яна Титаренко у Центрі адопції
Однією з найзворушливіших історій стало врятування пса на ім'я Боня, який прибув до Одеської області на фанері. Так, як виявилося, за словами жінки, пес був не один:
«Вони (ред. собаки) були вдвох на фанері, просто про іншу собаку ніхто не знає. Боня, ми його так назвали, і його подружка. Іншу собаку забрали в перші дні, а Боня був сильно хворий. У нього було зневоднення, рани та опіки, ми його пролікували. Як виявилося потім – йому 10 років, знайшлися навіть люди поблизу яких він жив, бо він не мав господарів, а просто жив на території якогось домогосподарства. Зараз Боня живе в Польщі», – говорить пані Яна.
За словами жінки, вони забирали тварин у місцевих волонтерів та рятівників, які виходили на воду. Зокрема тварин рятували з Острова та Карабельного району.
«Ми забрали певно лише 1% тварин, які потребували допомоги. Це саме ті тварини, яких волонтери відв’язували, які були закриті у будинках», – зазначає волонтерка.
Тобто, до їхнього Центру потрапили саме ті тварини, які не мали змоги врятуватися самостійно чи втекти та потребували допомоги. Потім їх доставляли до ветеринарних клінік для стерилізації, вакцинації та інших необхідних процедур.
Яна також зазначила, що активність одеситів у той час вразила її: люди приносили корм, кошти, повідці та нашийники. Деякі люди стали волонтерами і допомагали піклуватися про тварин, оскільки багато з них були поранені та налякані.
З початку великої війни Центру адопції довелося розширитися: побудувати нову секцію. За словами Яни, найбільше тварин до центру потрапило саме після підриву Каховської дамби, однак вона також виділяє ще декілька хвиль надходження тварин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після підриву Каховської дамби Одеський зоопарк врятував близько 300 тварин (фото)
Багато тварин потрапило до Центру адопції у перші дні повномасштабного вторгнення. Тоді, згадує волонтерка, вони забирали котів та собак, які виявилися просто не потрібні господарям або вони не могли їх забрати.
«Їх залишали в аеропортах, залізничних вокзалах, зачиненими в квартирах, прив’язували біля ветеринарних клінік. Ми збирали тварин, які в перший тиждень залишилися просто нікому непотрібні», – згадує жінка.
Ще одна категорія тварин – це ті, що були врятовані військовими, і яких вони просили прилаштувати. Це поранені та контужені тварини або народжені в бліндажах.
«Зараз так само потрапляють тварини від військових, переселенців, але, на щастя, такої хвилі немає. Однак лідером «постачанння» тварин є люди, які просто не хочуть стерилізувати хатніх собак і приносять цуценят просто нам під двері», – говорить засновниця Центру адопції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ізмаїлі простерилізували понад 200 тварин: люди цікавляться, чи можливо це в селах Одещини
Наразі в Центрі проживає 54 собаки.
Фото: скриншоти з відео з YouTube-каналу ГО «Зелений лист»
Тэги: