Вивезених з півдня України людей чекають на російському Ямалі

Вивезених з півдня України людей чекають на російському Ямалі

Автор: Євген Веселов 04 Листопада 2022 12:32

Евакуація жителів півдня України до росії вже точно перетворилася на депортацію. Створивши паніку, що ЗСУ будуть обстрілювати мирних мешканців, що буде підірвана Каховська ГЕС і пів Херсонщини затопить, заманювання у вигляді роздачі по 100 тисяч рублів та якихось житлових сертифікатів – це все змусило доволі велику кількість жителів Херсонської та Запорізької областей повірити окупантам та евакуюватися.


На жаль, про долю вивезених за територію України людей обмаль інформації. У соціальних мережах можна побачити лише пропагандистські ролики, в яких начебто жителі Херсонщини радіють отриманню російського паспорту чи грошей. У анонімних повідомленнях в місцевих пабліках вже почала з’являтись дописи вивезених людей, які розповідають, що вимушені за свої кошти шукати житло, не отримали обіцяної допомоги, не можуть знайти своїх дітей, які раніше були вивезені начебто на відпочинок до Криму та Краснодарського краю. Йдеться вже мінімум про 10 тисяч дітей, серед яких вихованці інтернатів, діти-сироти. Зрозуміло, що батьки вимушені їхати за своїми дітьми і теж потрапляють у пастку росіян.

Куди ж насправді росіяни спрямовують вивезених з півдня України людей?


Обіцянка надати підйомні у 100 тисяч рублів та житлові сертифікати на придбання житла подіяла на багатьох українців, які живуть вже більше 8 місяців під окупацією. Вони зголосилися на евакуацію. Але мало хто цікавився безпосередньо умовами використання цього сертифікату, документами, які необхідно надати, щоб отримати грошову допомогу та сам сертифікат. Тож коли люди стикаються з цими вимогами вже на території росії, то починається шок.


Ще більший шок вони отримують, коли дізнаються, куди саме вони можуть виїхати за допомоги росії. І це далеко не Краснодарський край, а у прямому сенсі далекий півострів Ямал у західному Сибіру Тюменської області. Це більше ніж 3000 км від Херсона!


Як пишуть пропагандистки канали, саме у Ямалі облаштовують штаби по прийому біженців з України.

Декілька фактів про Ямал зі всім відомої Вікіпедії:


- Традиційне населення Ямалу — ненці та ханти, головним заняттям яких є оленярство (поголів'я свійських північних оленів становить приблизно півмільйона голів) і рибальство. Загальна кількість населення Ямало-Ненецкого автономного округа – 511 тисяч чоловік (для порівняння на Херсонщині до повномасштабного вторгнення проживали майже 1 мільйон людей);

- Відомий регіон завдяки видобутку газу, який раніше спрямовувався до Європи, але після 24 лютого 2022 року Європа відмовилася від російського газу;
- На Ямалі молодим тундровикам при народженні третьої дитини будуть видавати чумовий капітал – набір для власного чуму. Таке рішення ухвалив місцевий парламент. До чумового набору входять – шести, шкури оленя, брезент, пічка, нарти на загальну суму 500 тисяч рублів;
- На Ямалі буває так холодно (до -46 градусів), що на вулицях рекомендують не знаходитись.
- На Ямалі переважають рівнини. Поширена багаторічна мерзлота. Річки короткі, повноводні, багато озер та боліт. На півночі півострова — тундрові ландшафти, на півдні — лісотундрові;
- Слабо розвинута транспортна та інша інфраструктура.

Що потрібно, щоб отримати допомогу та житловий сертифікат


На сторінці окупаційної адміністрації розповідають про те, як отримати допмогу та сертифікат. Зрозуміло, що все це фікція, заманювання, бо для того, щоб отримати гроші, потрібно відкрити рахунок у банку, подати відомості про свою нерухомість. І останнє особливо небезпечно, бо відразу розв’язує руки окупантам, щоб привласнити житло або прямо зараз заселити у пусті квартири та будинку свої чмобіків чи військових.


Яка вартість житлового сертифікату, туж не зрозуміло. Але цікава цифра: вартість 1 квадратного метра житла у росії в середньому 83,4 тисячі рублів. Порівняйте з сумою обіцяної соціальної разової допомоги – 100 тисяч рублів і зрозуміло, що придбати житло на росії – це дуже дорого, а про безкоштовну роздачу не йдеться. Хіба що можна розраховувати на лагері для біженців.


Отже, роз’яснення від окупантів (мовою оригіналу):


«Информация о жилищных сертификатах и выплатах в размере 100 тыс. рублей для эвакуированных жителей Херсонской области

1. Кто имеет право на получение?
Получателями социальных выплат на приобретение жилых помещений на основании выдаваемых государственных жилищный сертификатов, подтверждающих права гражданина на такую социальную выплату, являются все жители Херсонской области, которые выехали в другие субъекты РФ, а также граждане, не покинувшие Херсонскую область по причине исполнения ими должностных обязанностей в федеральных органах исполнительной власти, органах исполнительной власти субъектов РФ или участия в СВО, право на подачу заявления имеют члены их семей на основании доверенности, выданной такими гражданами в простой письменной форме.

2. Какие документы нужны для получения?
Для получения единоразовой помощи в размере 100 тыс. рублей и социальных выплат на приобретение жилых помещений на основании выдаваемых государственных жилищный сертификатов, необходимы следующие документы:
— заявление на получение единовременной выплаты в размере 100 тыс. рублей и социальной выплаты;
— документы, удостоверяющие личность заявителя;
— реквизиты для расчетного счета, открытого в уполномоченном банке.
Документы, составленные на украинском языке, предоставляются с переводом на русский язык, оформляемым в простой письменной форме.


Кроме того, заявителю необходимо будет подтвердить факт постоянного проживания в Херсонской области на основании следующих документов:


— документ, удостоверяющий личность гражданина, в том числе членов его семьи (паспорт гражданина РФ или иные документы, удостоверяющие личность, в том числе выданные органами публичной власти Херсонской области, органами государственной власти Украины, органами местного самоуправления Украины и (или) удостоверенные нотариусами Украины, подтверждающие гражданское состояние);
— документ, удостоверяющим факт постоянного проживания в Херсонской области гражданина и членов его семьи (паспорт гражданина РФ, содержащий отметку о регистрации по месту жительства, иные документы) или документом, подтверждающим право собственности на недвижимое имущество в Херсонской области и наличием заверения гражданина о факте постоянного проживания в Херсонской области (в случае если документ, удостоверяющий факт постоянного проживания у такого гражданина на указанных территориях, отсутствует).


Для получения социальной выплаты необходимо будет предоставить документы, подтверждающие право собственности, если они есть. Если данные документы отсутствуют, то необходимо будет собственноручно написать заявление, в котором будет подтверждено наличие домовладения или квартиры на территории Херсонской области. Данное заявление будет рассматривать специальная межведомственная комиссия, созданная правительством Херсонской области. Ее решения являются основанием для получения социальной выплаты на приобретение жилых помещений на основании выдаваемых государственных жилищных сертификатов.

3. Какая есть возможность использования социальных выплат на приобретение жилых помещений на основании выдаваемых государственных жилищных сертификатов?
Сертификат можно использовать для приобретения жилого помещения на первичном или вторичном рынках жилья на территории субъекта РФ, указанного в сертификате, у физических и юридических лиц (одного или нескольких). Жилое помещение (жилые помещения), отвечающее требованиям, установленным ст. 15 и 16 ЖК РФ, благоустроенное применительно к условиям населенного пункта, выбранного для постоянного проживания, в том числе в сельской местности (с учетом надворных построек).

4. Как определяется номинал жилищного сертификата?
Его высчитывают по нормам: 33 кв. м одному человеку; 42 кв. м семье из двух человек; по 18 кв. м на каждого в семье из трех и более человек. Затем метраж умножают на среднюю стоимость квадратного метра жилья в России — 83,4 тыс. рублей.

5. Куда обращаться?
Необходимо лично обратиться в уполномоченный региональный орган власти или в МФЦ по месту пребывания».

Оскільки евакуація, а вірніше, депортація на півдні України продовжується, то, мабуть, нашим громадянам краще декілька разів подумати, чи готові вони провести найближчу зиму на Ямалі?

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів