Російські загарбники масово фальсифікують справи за нібито участь жителів Херсонщини в батальйоні імені Номана Челебіджихана, який окупанти називають «терористичною організацією».
Подібний терор вони вчиняють проти жителів Генічеського району, особливо з-поміж кримських татар. Днями стало відомо про затримання чоловіка в селі Червоне та вироки жителям села Чонгар.
Нагадаємо, 48-й окремий штурмовий батальйон імені Номана Челебіджихана було створено у 2016 році, під час блокади на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. Місцем його дислокації стала Херсонська область, адмінкордон біля села Чонгар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Номан Челебіджихан: ким був той, чиє ім’я носить батальйон, що дислокувався на Херсонщині
18 липня окупаційна влада повідомила про затримання жителя села Червоне Генічеського району. Загарбники закидають чоловікові активну участь у 2016 році в діяльності зазначеного батальйону. Щодо незаконно затриманого фейкове «слідче управління» Генічеська порушило кримінальну справу, йому загрожує 15 років ув’язнення.
Затриманий житель Червоного та скріншот повідомлення про його арешт у телеграм-каналі окупаційної «адміністрації»
Крім того, стало також відомо, що росіяни оголосили вироки трьом жителям села Чонгар – рідним братам. Щодо них теж сфабрикували справу нібито за причетність до батальйону імені Номана Челебіджихана.
Засуджені – Артур, Арсен та Аблямед Меметшаєві, повідомляє Кримськотатарський ресурсний Центр. Братів уже відправили в різні місця відбування покарання.
Найбільший термін ув’язнення, 6,5 років, отримав Артур Меметшаєв – його відправили до Мордовії.
Арсен та Аблямед Меметшаєві отримали по 5 років позбавлення волі - перший відбуває покарання в Липецьку, другий – у Димитровграді.
«Отже, 3 обшуки, 3 карні справи за кримінальними статтями, 3 вироки? Чи не забагато репресій для однієї родини? Кримськотатарський ресурсний центр висловлює рішучий протест і заявляє, що це рішення є незаконним, політично мотивованим та злочинним», – ідеться в повідомленні КРЦ.
Як повідомляла «Гривна», засудженому 22-річному жителю Новоолексіївки Генічеського району окупанти пропонували співпрацю в обмін на свободу. Викладача кримськотатарської мови Аппаза Куртамета російський суд запроторив на 7 років до колонії суворого режиму.
Головне фото ілюстративне: Shutterstock
Тэги: