Виплати ВПО: Мінсоцполітики ініціює зміни – хто ще може претендувати на допомогу?

Виплати ВПО: Мінсоцполітики ініціює зміни – хто ще може претендувати на допомогу?

Автор: Марина Поліщук 17 Мар. 2024 08:00

Понад 90 тисяч внутрішньо переміщених осіб уже подали заяви на продовження виплат. А тим часом Мінсоцполітики пропонує уряду дещо розширити категорії тих, хто може претендувати на цю допомогу.

Наразі до органів соцзахисту населення надійшло вже понад 90 тисяч заяв від ВПО на продовження отримання виплат. Як повідомила 16 березня пресслужба Мінреінтеграції, близько 66% заяв уже опрацьовано, а 34% ще перебувають у роботі.

ВПО, які подали заяви, у разі їхнього схвалення найближчими днями встигнуть отримати виплати вже до кінця поточного місяця, додали в пресслужбі. Нагадаємо, щоб подати заяву, ВПО мають звернутися до органів соцзахисту населення або до Центру надання адмінпослуг (ЦНАП).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі займають чергу з ночі, щоб подати заяву: херсонка – про зміну правил нарахування виплат ВПО

Наприкінці минулого тижня в Мінсоцполітики відбулася онлайн-зустріч із представниками департаментів соцзахисту обласних державних адміністрацій. Зустріч була присвячена вирішенню проблемних питань, які виникають під час призначення допомоги ВПО.

«За результатами цих зустрічей та обговорень Міністерство отримало багато пропозицій, як покращити регулювання виплат. Врахувавши частину з них, ми розробили зміни до постанови, які уточнюють категорії тих, хто має право на виплати», - повідомила пресслужба Мінсоцполітики.

Міністерство пропонує запровадити декілька змін.

1. Період подання заяв на перепризначення виплат на проживання для ВПО з 1 березня пропонується продовжити до 30 квітня 2024 р.  

«Вважаємо, що всі ВПО, які потребують цієї допомоги і з якихось причин ще не мали можливості подати документи, мають гарантовано отримати достатньо часу для їхнього подання», - зазначають у міністерстві.

2. Пропонується надати можливість отримувати допомогу таким категоріям ВПО:

- дітям, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатним вихователям; дітям, які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше 9 444 грн (4 прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність);

- особам після досягнення віку 55 років; 

- особам з інвалідністю ІІІ групи, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше  9 444 грн (4 прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність);

- особам, які доглядають за дитиною до 3-річного віку або за дитиною, яка потребує догляду до 6-річного віку;

- особам з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;

- особам, у складі сім’ї яких є діти до 18 років та/або до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

У Мінсоцполітики наголосили, що розроблені зміни до законодавства має підтримати Кабінет Міністрів. У такому разі родини, в яких є вищезазначені особи, зможуть отримати виплати, починаючи з березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шахраї активізувалися на фоні скорочення виплат ВПО

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів