В Одесі займають чергу з ночі, щоб подати заяву: херсонка – про зміну правил нарахування виплат ВПО

В Одесі займають чергу з ночі, щоб подати заяву: херсонка – про зміну правил нарахування виплат ВПО

Автор: Дарина Лапіна 05 Мар. 2024 14:20

З 1 березня вже вступили в силу нові правила надання державної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Кому виплату відмінили, кому продовжили нарахування автоматично, а які категорії ВПО мають право звернутись із заявою про продовження виплат «Гривна» докладно розповідала раніше.

 

Вищезгадані зміни стали причиною масового звернення громадян до органів соцзахисту, а це посприяло утворенню величезних черг. Подекуди люди, які полишили свої домівки не за власним бажанням, а через окупацію або бойові дії, щоб довести своє право на продовження допомоги, змушені займати чергу ще вночі. І як наслідок – навіть ті громадяни, які мають право на продовження виплат, можуть залишитись без них, адже просто не встигають вчасно подати необхідні документи.

Подібними історіями люди діляться в тематичних чатах, зокрема і міста Одеса. Про це нещодавно розповіла херсонка Ксенія Вічкітова, яка декілька днів моніторила одеські чати ВПО. Далі наводимо її допис у Facebook повністю:

«Накипіло...  

Кілька днів моніторю чати переселенців — вже стихли дискусії про те, чому одним надалі платитимуть допомогу від держави, а іншим ні.

Тепер там переклички про стан черг в районні управління соцзахисту, які потрібно принести документи, та у кого прийняли/не прийняли заяву. Бо тепер виявляється, що навіть ті люди, які МАЮТЬ ПРАВО на подальшу виплату (окрім тих, кому подовжують автоматом), залишаться без цієї допомоги, тому що просто не можуть фізично вчасно подати документи. Принаймні, не отримають цю допомогу у березні — бо вже і запису на березень немає.

Спочатку черги були о 8-ій ранку.

Потім о 6-ій.

Потім о 5-й люди поверталися, бо там вже було більше людей, ніж видають талонів або за день здатні прийняти.

Вчора писали, що черга була вже о 3:45.

Комендантська година!!!

А люди вже чекають, щоб записатися на ЧЕРЕЗ МІСЯЦЬ або ж спробувати, стоячи там цілий день, якось прослизнути — бо раптом хтось не прийде на свій час.

В чаті люди обговорюють, що можна переночувати в укритті десь поряд, хтось писав про людей, які спали в машині прям там.

Це як таке взагалі можливо — особливо, коли це стосується людей, що найбільше постраждали від війни і зараз є найбільш не захищеними.

Як приклад — мами з дітьми, які або фізично не можуть працювати, бо дитина зовсім маленька/хворіє/вчиться онлайн/немає кому відвести в школу чи забрати/немає кому сидіти з дитиною вдома. Або не можуть заробити достатньо на життя та оренду, бо, бляха, у нас війна і будь яка робота не стабільна, а ціни ростуть як скажені. І знов, діти маленькі/хворіють/вчаться онлайн... І потім з дітьми іти в ці черги, якщо їх немає з ким лишити.

А як туди потрапити людини, що працює — хіба що брати відпустку, бо для когось цей “квест” триває вже кілька тижнів...

Отака ситуація зараз в Одесі. А що у вас, в інших містах?».

Фото ілюстративне, автор фото: Ніна Бахмач

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів