Під час служби у лавах 61-ї окремої механізованої бригади боєць на позивний Хасид знайшов незвичайний спосіб відволікатися від реалій війни. Браковані патрони та іржаві патрони він перетворював на сувеніри, кожен з яких зберігає частинку фронтових історій.
Ця ідея виникла ще на фронті, коли Денис, підглянувши в інтернеті техніки, зібрав команду побратимів, і вони разом почали експериментувати з різними матеріалами. У польових умовах вони навіть створили власну мінімайстерню. Детальніше про своє захоплення Хасид розповів у сюжеті «Суспільне Одеса».
У зоні ведення бойових дій, де, здавалося б, немає місця для творчості, вони експериментували з різними предметами, які зазвичай лежали без діла: браковані кулі, іржаві патрони. Зокрема, за словами Дениса, деякі з них були знайдені у Снігурівці, що на Миколаївщині.
Починали з елементарних предметів – відкривачки, брелоки, а потім перейшли до складніших – склянки з патронами, булави. Також є навіть картини з патронів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мадяру від херсонечок»: художниця з Херсона перетворює зброю на мистецтво – її твори є і в захисників
За словами Дениса, на спершу їхні експерименти закінчувалися невдачами:
«Сотню склянок зіпсували, оскільки не мали того обладнання, що використовують професіонали, але ми досягли своїх результатів, і зрозуміли, що навіть у польових умовах можна це робити».
Ця творча робота допомагала військовим відволікатися від реалій війни та знімати емоційне навантаження.
«У вільний час займалися цим. Це дуже сильно розслабляло емоційно і ми забувалися. Ми довше думали от як, наприклад, обманути скло і вставити в нього кулю. Особисто я, от у мене є там вільні пів години, я біг до побратимів і казав: «А, спробуймо ось це?». Вони мене вже, звичайно, тихо ненавиділи, але ми пробували, робили, і це все приносило свої результати..», – розповів захисник.
Бригада Хасида брала участь у звільнення Херсона, потім була в Донецьку. Нині чоловік вже не служить, отримав травму: зламав хребет. Після лікування Дениса списали. Однак це не зупинило його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Житель Кривого Рогу виготовляє військові моделі з гільз, зібраних в окопах Херсонщини
«Вся майстерня залишилася на фронті, все обладнання, на цей час моя майстерня – це мій гараж, мій інструмент – мої руки», – говорить він.
Тепер чоловік виховує двох синів, підтримує дружину, яка також служить, і продовжує займатися виготовленням сувенірів. І таким чином також намагається допомогти своїй бригаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Паперові танки для підсилення ЗСУ: школяр із Херсона отримав чергову нагороду від військових
Фото: «Суспільне Одеса»
Тэги: