За тиждень обстежили 6 500 гектарів: правобережжя Херсонщини планують розмінувати до кінця 2025 року

За тиждень обстежили 6 500 гектарів: правобережжя Херсонщини планують розмінувати до кінця 2025 року

Автор: Ян Ярчук 23 Апр. 2024 16:45

На Херсонщині активно взялися за розмінування територій. Третина правобережжя області вже розміновано, решту території планують обстежити вже до кінця наступного року. 

Про це нещодавно заявив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Зазначимо, що раніше прогнози ХОВА не були такими оптимістичними. Як писала «Гривна», близько двох з половиною років знадобиться саперам, щоб знешкодити всі російські міни на деокупованому правобережжі Херсонщини.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Жінка-вибухотехнік рятує Херсонщину від мін та мріє повернутися додому – на лівобережжя

Наразі пришвидшеним темпам розмінування сприяє, зокрема, й збільшення кількості вибухотехніків, які очищають землі від російських вибухівок. Про це начальник ОВА повідомив 22 квітня під час щотижневого брифінгу:

«До цих робіт (ред. розмінування) долучилися ще майже 100 саперів. За минулий тиждень розмінували 6 500 гектарів, з них 6 200 – поля. Знищено понад 1 500 вибухонебезпечних предметів».

В Херсонській ОВА зазначають, що над розмінуванням працюють 1265 фахівців. Загалом обстежено більш ніж 37% правобережжя або 256 тисяч гектарів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Херсонщині тракторист підірвався на міні: наїхав технікою в полі

Проблема замінування для Херсонщини є вкрай актуальною. І не тільки тому, що на мінах доволі часто підриваються люди, а й через те, що область є аграрним регіоном.

Через значні обсяги замінованих територій, які сапери не встигають швидко обстежувати, деякі фермери йдуть на ризик. Так нещодавно «Гривна» розповідала про фермера з села в Бериславському районі, який власноруч шукає на полях міни, за допомогою металошукача.

Фото ілюстративні, ДСНС Херсонщини

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів