Вартість – не базарна: скільки коштує виловлена браконьєрами риба (фото)

Вартість – не базарна: скільки коштує виловлена браконьєрами риба (фото)

Автор: Марина Поліщук 18 Июня 2024 11:45

У прифронтових районах Херсонщини та Миколаївщини, попри небезпеку обстрілів чи мін, випадки браконьєрського вилову риби трапляються досить часто. Порушники завдають державі збитки на мільйони гривень. При цьому користувачі соцмереж дивуються: звідки такі суми? Адже вартість такої ж риби на базарах щонайбільше – кілька сотень за кіло.

Для прикладу візьмемо два нещодавні повідомлення поліції про незаконний вилов риби.

Херсонська область

Минулого тижня поліцейські під час водного патрулювання акваторії озера Погоріле-друге, що відноситься до Національного природного парку «Нижньодніпровський», виявили у воді 30 раколовок загальною довжиною 242 метри. У них була риба: сом, карась, бичок, лин, щука, тарань і понад тисячу раків. Усі біоресурси відпустили у воду. Цим попередили завдання збитків державі на суму 2 млн 974 тис. 125 гривень, повідомила пресслужба ГУ Нацполіції в Херсонській області.

В акваторії річки Інгулець поліцейські виявили 18 сіток загальною довжиною більше 1 кілометра. У них перебували 12 сазанів, 48 карасів, 2 соми, 5 лящів, тарань, окунь. Рибу теж випустили до водойми, чим попередили завдання збитків на суму майже 150 тис. гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонці почали полювання на пузанка: скільки коштує рибка та де її купують

На озері Біле, яке також належить до природного парку «Нижньодніпровський», поліцейські дістали з води 5 браконьєрських сіток довжиною 390 метрів. У них були сазан, карась, сом і судак. Рибу випустили, попередивши завдання збитків на суму 205 тис. 129 гривень.

Таким чином лише за кілька днів водні поліцейські попередили завдання збитків державі на суму 3 млн 329 тис. 254 гривень.

Миколаївська область

Днями повідомлено про підозру за незаконний вилов водних біоресурсів чоловіку, якого затримали у квітні цього року. В акваторії Тилігульського лиману він здійснював незаконний вилов риби забороненими знаряддями лову. Зокрема, за допомогою сіток та креветочного ятеру чоловік виловив 751 особину риби роду бичок-зеленчак, повідомила пресслужба ГУ Нацполіції в Миколаївській області.

Своїми діями чоловік спричинив державі збитки на суму 1 млн 174 тис. 564 гривень. Йому загрожує до трьох років обмеження волі.

***

Коли пересічний українець читає інформацію, де вказані мільйонні суми збитків від незаконного вилову риби, звичайно, він дивується: чому так дорого?

Люди помилково порівнюють суми збитків із цінами на ринках, пояснюють спеціалісти Держекоінспекції південно-західного округу.

Адже в разі незаконного вилову, знищення чи пошкодження водних біоресурсів нараховується шкода згідно із таксами, затвердженими постановою уряду. Причому збитки рахують не за кілограм, як на базарі, а окремо за кожен екземпляр риби, рака, креветки тощо, незалежно від його розміру та ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПроЇЖУ: запечена в духовці мойва по-одеськи та хитрощі її приготування

Далі на фото екоінспектори порівнюють приблизні ринкові ціни за кілограм та суму збитків за одну особину незаконно виловленої рибини:

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів