Президентська тисяча: як відреагувало суспільство

Президентська тисяча: як відреагувало суспільство

Автор: Ян Ярчук 26 Жовтня 2024 18:00

25 жовтня Президент України Володимир Зеленський оголосив про нову ініціативу соціальної підтримки – виплату 1 000 гривень кожному громадянину держави. Програма має запрацювати з 1 грудня. 

Про це Президент повідомив під час вечірнього звернення. За його словами, він вже доручив Уряду запровадити програму, яка з 1 грудня буде відчутною для кожної сім’ї в Україні. 

Мета – допомогти людям покрити витрати на товари та послуги українського виробництва, включаючи комунальні платежі, ліки та культурні заходи. Також ці кошти можна задонати на потреби ЗСУ. 

«Є-підтримка для всіх наших людей – дорослі, діти, кожна сім’я в Україні. Тисяча гривень на людину – на родину це вийде по кілька тисяч гривень, і кошти можна буде витратити на оплату українських товарів і послуг, зокрема комунальних послуг, електрики. Квитки – це Укрзалізниця. Українські лікарські засоби. Також доручив, щоб ці кошти можна було витратити на українські книжки, на культурні послуги. Можна донатити на військових – волонтерам, на дрони. Усі деталі має визначити Кабмін і представити все це людям. Я чекаю цього найближчим часом. Першого грудня гроші мають бути у людей», – зазначив Володимир Зеленський. 

Однак, як свідчать коментарі в соціальних мережах, ініціатива викликала неоднозначну реакцію серед українців. Ми зібрали декілька коментарів під офіційним дописом про запровадження цієї програми. 

Думки українців дещо розділилися. 

Так, дехто вважає це правильним рішення, що є допомою громадянам в тяжкі часи.

«Перший крок до демократії, нарешті люди відчують турботу держави, от і буде лакмус 100%, бо не всі нужденні. Але право є право, осуду немає бути, кожен вирішить за сумлінням», – пише користувачка соцмереж Ірина.

Однак все ж більшість українців у соцмережі висловили незадоволення та не підтримують ініціативу, оскільки вважають, що нині в пріоритеті має бути допомога армії і кошти насамперед мають йти на це.

Ось декілька коментарів:

Ірина: «Ця тисяча людям вже як 10 гривень колись. Це знущання на фоні мільйонних хабарників та ЗП бюджетників? Пораненим, скаліченим та їх сім'ям платіть гідно та реабілітуйте тих, хто на захисті країни отримав каліцтва. ... Цими коштами можливо було б миттєво закрити максимальні потреби ЗСУ».

Олег: «На фронті, який сиплеться, не вистачає снарядів, дронів і РЕБів. Немає коштів для виплат після поранень, бойових. Волонтери продовжують забезпечувати фронт всім: дронами, авто, РЕБ, FPV. Влада забрала виплати в ВПО і бідні люди повертаються на окуповані території, в катівню, бо там – житло…..»

Антон: «Що таке 35 мільярдів гривень? Візьмемо 35 мільярдів гривень і розділимо на 25 тис. грн – середня ціна FPV-дрона – отримаємо майже півтора мільйона FPV-дронів – більше, ніж цього року держава обіцяла армії. Розділимо 35 мільярдів на 150 тис. грн – ціна Мавіка 3Т. і отримаємо 235 тис. розвідувальних мавіків. Поділимо 35 мільярдів на 1 млн. грн – середня чесна ціна далекобійних дронів і отримаємо 35000 дальних дронів типу «шахед».

Що таке 35 мільярдів? Це ціна 1 тис. грн. на людину в масштабах держави. Кожному по одній тисячі, або півтора мільйона FPV-дронів на фронт, або щоночі по 200 дальних дронів по російських тилах. Що оберете ви?».

Є й ті, хто нагадує, що кожен громадянин може самостійно вирішити, як розпорядитися цими коштами. Тож люди пишуть, що всі, хто «незадоволений цією виплатою» може просто переказати гроші на армію або не брати їх зовсім.

Ось один з таких коментарів, пише Олена:

«Що не зроби для цих людей все не так! Не подобається тисяча, перерахуйте її на ЗСУ! Або просто не беріть!».

Фото: Тelegraf

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів