Селекціонер з Ізмаїла, що на Одещині, успішно вирощує великоплідні сорти волоського горіха та фундука. На рахунку фермера вже 4 авторські сорти, останній з яких – сорт волоського горіха «Алекс» зареєстрований у 2024 році.
Селекціонер, член Української горіхової асоціації Олександр Пономаренко вирощує великоплідні сорти, зокрема і завдяки роками відпрацьованій технології щеплень волоського горіха на лапині, яка практично не має аналогів у світі.
Про досягнення горіхового майстра з Одещини детально розповів президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін на своїй сторінці у соцмережі.
«Олександр Костянтинович має чотири авторські сорти. Найперший, зареєстрований у 2015 році, був сорт горіха волоського «ІНТР», потім сорт горіха волоського «СЕР МАДЖЕСТІК» (2018р.), далі сорт фундука «ВЕЛЕТЕНЬ БЕССАРАБІЇ» (2022р.), наразі - сорт волоського горіха «АЛЕКС» (2024 рік).
Понад десять років Олександр Костянтинович займався кропіткою селекційною роботою зі створення великоплідного сорту волоського горіха «ІНТР». Сорт вийшов дійсно унікальний – крім великоплідності він має надзвичайно рідку якість серед горіхів – апоміксис (самостійне запилення сам себе). Але це ще не все – обстеження сорту горіху «ІНТР» в Одеському національному університеті харчових технологій, а потім в Держстандарті України в Києві підтвердили мінімальну кількість вуглеводів у цьому горіху, а саме: глюкози - 0,13, сахарози – 5,1, фруктози – 0,23. Тобто це сорт великоплідного волоського горіха, який без обмежень можливо вживати, як корисний та дієтичний продукт», – розповів Геннадій Юдін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вдалий горіховий експеримент: на Одещині підприємець вирощує фундук і виготовляє тонни солодощів щомісяця
Унікальні якості вищезгаданого сорту спонукали горіхового майстра на подальшу селекційну роботу з цим горіхом по його вдосконаленню. Завдяки рокам кропіткої праці ізмаїльський селекціонер зареєстрував найновітніший вдосконалений горіх-велетень – сорт «Алекс».
«Латеральний сорт горіха волоського «АЛЕКС» вже через два роки дає такий урожай горіхів, що значну частину горіхів доводиться раніше штучно забирати, щоб не перевантажити молоде дерево. Селекційне вдосконалення сорту дало змогу не тільки ще збільшити його розміри, а й змінити структуру. У горіха «ІНТР» товстий перикарпій, а у новітнього горіха «АЛЕКС» перикарпій тонкий, що додатково збільшує його і так гігантські розміри», – підкреслив президент Української горіхової асоціації.
За його словами, напрямок вирощування великоплідних горіхів Олександр Пономаренко обрав невипадково. Великоплідні горіхи мають стійку популярність особливо в Європі напередодні Різдвяних свят, коли великі за розмірами горіхи іноді продаються навіть поштучно.
«На світовій виставці SEAL у Парижі Українська горіхова асоціація презентувала великоплідні горіхи О.Пономаренка сорту «ІНТР», які вразили навіть бувалих горішників з усього світу», – розповів Геннадій Юдін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Побачили, що це вигідно»: аграрії Миколаївщини почали вирощувати більше льону та коріандру
Фото зі сторінки Геннадія Юдіна у Facebook.
Тэги: