Червоне токсичне море біля берегів Одеси: екологи не виключають впливу теракту на Каховській ГЕС

Червоне токсичне море біля берегів Одеси: екологи не виключають впливу теракту на Каховській ГЕС

Автор: Марина Поліщук 12 Вересня 2024 15:30

Море біля берегів Одеської області в ці дні подекуди має червонувате забарвлення. Екологи попереджають, що такій в воді містяться токсини, а тому купатися та вживати морепродукти наразі небезпечно.

«Це – червоний приплив в Одесі. Явище викликане бурхливим зростанням одноклітинних фотосинтезувальних водоростей динофлагеллят з панівною чисельністю Lingylodinium polyedra»,повідомив 11 вересня місцевий керівник громадської організації «Зелений лист» еколог Владислав Балінський.

Він наголошує, що морська вода містить токсини через забруднення біогенами та опріснення. При цьому зауважує, що не можна виключати й довгостроковий вплив російського теракту на Каховській ГЕС. Токсичні цвітіння води через каховську диверсію потребують ретельного вивчення.

«Токсини в морській воді. Можливі алергії при купанні та отруєння при споживанні морепродуктів. Небезпека масових заморних процесів, яскрава біолюмінесценція, тобто світіння живих організмів», – перераховує ризики Балінський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Це вже трошки інше море»: одеський науковець – про те, як підрив Каховської ГЕС змінив Чорне море

У коментарі «Суспільному» еколог пояснив, що не варто купувати морепродукти, виловлені під час червоного припливу. Найбільше токсинів у собі накопичують мідії та рапани.

«У світовій практиці були зафіксовані випадки масового отруєння людей морепродуктами, які виловлювались під час такого цвітіння. Також траплялись отруєння серед дослідників, які відбирали проби. Токсини, які виробляють ці одноклітинні водорості, можуть розповсюджуватися не тільки контактним способом, а й так званим інгаляційним», – розповів він.

Владислав Балінський каже, що червоний приплив з'явився біля берегів Одеси тиждень тому. Він триватиме, поки не знизиться температура морської води.

«Як тільки температура води стане нижче 20 градусів, це явище почне зникати. Або якщо сталий вітер почне дмухати з суші в море. Він також може прогнати забруднену воду з одноклітинними організмами», – зазначив еколог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лимани стали частиною моря, а дерева слід саджати з урахуванням зміни клімату: еколог - про наслідки шторму на Одещині

На знімках: червоний приплив біля берегів Одеси. Фото: фейсбук/Balinskyy Vladislav 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів