У заповіднику «Асканія-Нова» через дії окупантів загинули десятки тварин

У заповіднику «Асканія-Нова» через дії окупантів загинули десятки тварин

Автор: Марина Поліщук 19 Июля 2024 10:30

Окупаційне керівництво заповідника на Херсонщині своїми діями спричинило загибель понад 150 особин різних видів. Триває і мародерство – загарбники вивозять з Асканії-Нова рідкісних і коштовних тварин, натомість завозять свійські види, що не мають природоохоронної цінності.

Як повідомляла «Гривна», на початку липня стало відомо, що росіяни викрали із заповідника 7 екзотичних тварин – зебр Чампана. Їх перевезли до тимчасово окупованого Криму, у сафарі-парк «Тайган».

У пропагандистських ЗМІ повідомили, що це був уже 12-й вояж директора «Тайгану» Олега Зубкова на окуповану Херсонщину по «товар». Загалом колаборант Зубков, за його ж словами, від початку окупації вивіз до Криму понад 200 тварин і птахів.

Українські природоохоронці нагадують, що російські загарбники вивезли вже 12 зебр Чапмана.

«12 зебр Чапмана обміняли на свійські види тварин, які не мають природоохоронної цінності. Зебри Чапмана – екзотичні та найбільш вартісні тварини зоопарку «Асканія-Нова» і включені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи»,ідеться в повідомленні Української природоохоронної групи в соцмережі.

Інтерес Зубкова саме до зебр Чапмана має досить просте пояснення. В одному з інтерв’ю законний директор заповідника Віктор Шаповал зазначив, що ці зебри мають високу вартість. Вони є досить рідкісними в зоопарках, тому мають попит. Наразі в «Асканії-Нова» залишається близько 20 особин цих тварин. 

Нагадаємо, що, крім зебр, окупанти раніше вивезли із заповідника по кілька особин коня Пржевальського, бізона американського, оленя Давида – усі вони є червонокрижними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти вивозять тварин із заповідника на Херсонщині: збитки колосальні

Природоохоронці акцентують, що в процесі транспортування, яке відбувається без кваліфікованого супроводу, дикі тварини можуть травмуватися й загинути. Так сталося 1 грудня минулого року, коли одна особина оленя Давида загинула від травми ще під час підготовки до першого обміну.

«Гинуть тварини й від недогляду, без кваліфікованого наукового супроводу утримання і ветеринарного обслуговування. Наприкінці 2023 року загинула колекція буйвола кафрського (4 особини). Ці тварини не витримали низьких нічних температур у відкритих вольєрах. Одна особина загинула від травми шиї під час запізнілої перегонки до зимового приміщення. Через неналежний догляд втрачено самку яка й самця такіна. Є інформація про загибель антилоп сайга від інфекційної хвороби. За приблизними оцінками – 150 особин», – повідомляє Українська природоохоронна група.

Крім того, відомі випадки й стресових самогубств тварин внаслідок частих прольотів авіації на низьких висотах над заповідною територією.

За всіма відомими фактами Мінзахисту довкілля України направило звернення до керівних органів природоохоронних конвенцій щодо порушення Росією міжнародного природоохоронного законодавства та необхідності вжити заходи реагування.

На світлині: зебри Чапмана в заповіднику «Асканія-Нова», травень 2013 р. Фото: klymenko.in.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів