Окупанти оголосили про відкриття заповідника «Асканія-Нова», однак продовжують красти тварин із зоопарку

Окупанти оголосили про відкриття заповідника «Асканія-Нова», однак продовжують красти тварин із зоопарку

Автор: Дарина Лапіна 24 Апр. 2024 11:45

Днями в пабліках російських окупантів з’явилось оголошення про прийдешнє відкриття біосферного заповідника «Асканія-Нова». Разом з тим загарбники безсоромно розповідають, що продовжують незаконне вивезення тварин із заповідника.

Відкрити «двері заповідника для любителів природи» російські загарбники планують 28 квітня. А починаючи з наступного дня мають запрацювати два екскурсійних маршрути: «Перлина в степу» та «Фотосафарі». Відвідувачам, які оберуть другий варіант, російські терористи обіцяють «степову казку, де можна поспостерігати за тваринами в вільних умовах». Подібні «анонси» є особливо цинічними, враховуючи те, на ЩО військові рф перетворили прекрасні степи Херсонщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заповідники у вогні. Як Росія вчиняє екологічні злочини на українському півдні

Окрім екскурсійних маршрутів окупаційна «адміністрація» заповідника запрошує гостей відвідати і зоопарк та побачити більше 30 видів тварин та біля 80 видів птахів.

Однак скільки тварини та птахів насправді залишається в тамтешньому зоопарку – питання відкрите. Адже окупанти продовжують вивозити мешканців зоопарку до інших окупованих українських територій, зокрема до Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під виглядом обміну окупанти викрали із заповідника «Асканія-Нова» рідкісних тварин

Так, нещодавно на російських пропагандистських інформресурсах з’явився свіжий коментар власника кримського зоопарку «Казка» Олега Зубкова, який розповів про черговий «обмін тваринами». За його словами, до кримської «Казки» поїдуть три зебри із заповідника «Асканія-Нова». Натомість, окупований херсонський заповідник буцімто отримає інших тварин з Криму, зокрема: кіз, баранів, в’єтнамських свиней та самця альпаки.

Відмітимо, що Олег Зубков відомий зокрема і тим, що особисто ловив та викрав єнота із херсонського зоокуточка під час втечі рашистів з міста. 

Законний директор заповідника «Асканія-Нова» Віктор Шаповал в коментарі «Вгору» розповів, що зебри мають високу вартість. Вони є досить рідкісними тваринами у зоопарках, тому мають попит. В «Асканії-Нова» залишається близько 30 особин.  Крім цього, він повідомив, що ще одна група зебр карантинізується й готується до незаконного вивезення.

Нагадаємо, нещодавно «Гривна» повідомляла про чергове незаконне вивезення тварин із заповідника «Асканія-Нова». Як розповів Віктор Шаповал з «Асканії-Нова» в кримський парк левів «Тайган» було вивезено три особини сірої української худоби. Також він попереджав про ще один «обмін тваринами», запланований на квітень-травень цього року. 

Фото з відкритих джерел.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів