Частина Запорізької області вже понад 2 роки знаходиться під російською окупацією. Лінія фронту проходить через територію області, у зв’язку з цим громади щоденно потерпають від ворожих обстрілів.
Про гуманітарну ситуацію в області у телемарафоні «Єдині новини» розповів начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.
Щодо водопостачання він зазначив, що на території області та обласного центру не має перебоїв. Однак частина окупована частина області має дефіцит питної води після підриву росіянами Каховської ГЕС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський теракт на Каховській ГЕС: перші дні після трагедії (відео)
«Сьогодні є проблеми в лівобережній частині Запорізької області з водопостачанням, які ми намагаємося вирішувати. Була проведена відповідна нарада, де прийнято рішення про придбання насосного обладнання, що допоможе вирішити питання щодо питної води», – зазначив начальник Запорізької ОВА.
Як і всі країна область живе за графіками відключення електроенергії, до яких жителі вже пристосувалися. Наразі «Пункти незламності» не працюють, тому що в них немає потреби. Однак Іван Федоров додав, що якщо відключення електроенергії триватимуть понад 4 години, то на території області готові відкрити 420 пунктів.
Через близькість до лінії фронту, що проходить через територію області, здійснюють евакуацію населення.
«Лінія фронту проходить буквально за 30 кілометрів від обласного центру, а від деяких населених пунктів – за 5-7 кілометрів. Наприклад, Оріхів, Гуляйполе. Там зараз проживають наші люди, не дивлячись на те, що міста знаходяться під постійними обстрілами. Насправді всі ті, хто хотіли виїхати з прифронтових населених пунктів, вони цей вибір вже зробили і виїхали», – говорить начальник Запорізької ОВА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співробітників Запорізької облради скоротять, а кошти підуть на ЗСУ
За його словами близько у прифронтових населених пунктах ще залишаються близько 10% жителів:
«Звичайно їм постійно надходять пропозиції від наших служб рятувальників, поліцейських та волонтерів щодо евакуації. Абсолютно у кожного жителя є контакти. Але сьогодні великої кількості охочих ми не бачимо. Наприклад, за минулий тиждень лише 3 людини погодилися виїхати з прифронтового Гуляйполя. Тобто, великого бажання виїжджати у людей нема».
На запитання, чи очікується збільшення охочих на евакуацію з приходом осені та відповідно опалюванього сезону, Іван Федоров відповів так:
«Повторюся: всі, хто хотіли – виїхали. Але, звісно, ми готові до того, що навіть ті 10%, що залишилися, приймуть рішення щодо виїзду».
Він додав, що для людей буде забезпечена евакуація на територію обласного центру і пропозиція переїхати в більш безпечні регіони держави, матеріальна та гуманітарна допомога, тимчасові місця для проживання.
Зазначимо, що лише впродовж минулої доби росіяни 379 разів вдарили по Запорізькій області, під ворожим вогнем опинилися 8 населених пунктів.
Тэги: