Наразі у Херсонській області нараховується велика кількість людей, які вважаються зниклими безвісти за особливих обставин під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Пошуками таких людей займається спеціальний центр, що почав працювати на Херсонщині наприкінці травня.
У центрі надають інформацію щодо алгоритму та порядку дій рідних із пошуку зниклих безвісти, також можна подати заяву про зникнення, поспілкуватися зі слідчим, який здійснює розслідування тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людина зникла безвісти під час воєнного стану: як оформити відповідний статус і що це дає
Детальніше про роботу розшукового центру «Новинам Приазов’я» розповів заступник начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області, начальник слідчого управління полковник поліції Микола Вербицький. Він зазначив, що наразі на Херсонщини зниклими за особливих обставин є 1 458 цивільних:
«Велика категорія осіб, яка залишилась на ТОТ в перші дні повномасштабного вторгнення і, звичайно, після того, як пройшов певний час, був відсутній і телефонний зв'язок, і електричне постачання. У зв’язку з цим родичі, дійсно, не могли зв'язатися і масово зверталися до поліції – ми відкривали провадження. Потім вони протягом декількох місяців, а деякі зараз повертаються, виходять на зв'язок. Ми з ними в подальшому спілкуємося, з'ясовуємо обставини, за яких вони зникли».
Також, за словами Вербицького, загалом було зареєстровано понад сотню фактів втраченого зв'язку людей з родичами, близькими на ТОТ після підриву Каховської ГЕС. Це окрема категорія зниклих, йдеться як про дорослих, так і дітей.
«Із загальної кількості безвісти зниклих осіб, частина людей виходила на зв'язок самостійно. Вони виїжджали із ТОТ на підконтрольну Україні територію. Ми з ними спілкувалися наживо вже. А частина людей виходила на зв'язок різними способами – телефонами, через близьких родичів, слідчі могли дистанційно з ними попрацювати, переконатися в тому, що вони дійсно живі, з'ясувати обставини, за яких втрачений був зв'язок», – говорить Микола Вербицький.
Він додав, що на сьогодні залишилось 24 особи, які так і не вийшли на зв’язок та перебувають у розшуку.
Також центр займається пошуком дітей, які залишилися в окупації. Це переважно діти-сироти або позбавлені батьківського піклування. Наразі у розшуку знаходиться 505 таких дітей.
Ще одна велика категорія зниклих безвісти за особливих обставин – це ув’язнені особи, які на момент повномасштабної війни відбували покарання на території Херсонської області. Таких людей – понад 2 000.
Крім того, центр проводить роботу щодо розшуку військовослужбовців, з якими втрачено зв'язок у зоні ведення бойових дій на території Херсонщини.
Як зазначає Вербицький, працюють як за зверненнями близьких родичів, які втратили з ними зв'язок, так і за повідомленнями військових частин:
«Намагаємося, щоб усі родичі, які втратили зв'язок з військовослужбовцями, розуміли за яких обставин це відбувалось, мали контакти зі слідчим, постійно обмінюємось інформацією. Також спілкуємось із представниками уповноваженого з питань безвісти зниклих за особливих обставин при Міністерстві внутрішніх справ України. Вони ведуть відповідний реєстр. Ми постійно звіряємо інформацію, обмінюємося, надаємо їм нашу облікову кількість безвісти зниклих осіб. Вони нам повідомляють, відповідно. Дізнаємося, чи є хтось у списку полонених. Всю цю інформацію надаємо близьким родичам, які до нас звертаються».
Інформація про кількість зниклих військовослужбовців – закрита.
У Головному управлінні Національної поліції у Херсонській області інформують, що для контактування з Центром із розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, необхідно звернутись на гарячу лінію Центру за телефоном +38-068-080-57-95 (можливо зв’язатися у месенджерах Telegram, WhatsApp, Viber) чи написати на електронну пошту за адресою khersonsu11@gmail.com.
Також запущено Telegram-канал, де оприлюднюється важлива інформація щодо пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Фото: Serhii Nuzhnenko
Тэги: