У Миколаєві можуть ввести мораторій на обрізку дерев

У Миколаєві можуть ввести мораторій на обрізку дерев

Автор: Ян Ярчук 23 Августа 2024 14:15

Останніми роками в Миколаєві часто обговорюється питання необґрунтованої вирубки та обрізки дерев, що призводить до катастрофічних наслідків для зеленого фонду міста.

Це питання у місті порушується періодично.

Так, у червні фахівці КП «Миколаївські парки» поскаржилися на масову обрізку дерев на зеленій зоні по вулиці Пограничній. Вони опублікували допис, де зазначили, що це просто знущання з дерев, оскільки в літній період обрізка не проводиться, бо рослинам притаманний активний рух соку, завдяки чому вони отримують та накопичують корисні елементи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелена зона з понівеченими деревами: у Миколаєві поскаржилися на обрізку дерев

Також у лютому в Миколаєві комунальники проводять обрізку платанів на пішохідній вулиці Соборній, аби убезпечити перехожих від нещасних випадків та пошкодження ліній електропередач, а також для естетики. Проте, деякі містяни негативно відреагували на такі дії та звернулися до Держекоінспекції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві комунальники обрізають дерева, проте містянам це не до вподоби – хто правий?

Нині у Миколаєві пропонують заборонити кронування та обрізання дерев на три роки. Про це на своїй сторінці у фейсбук пише одна з ініціаторів заборони, депутат Миколаївської обласної ради Алла Ряжських. За її словами, пропозиція вже була розглянута екологічною інспекцією на засіданні та підтримана постійною депутатською комісією з питань екології Миколаївської облради. Далі справа за міськими депутатами та міською владою.

«У Миколаєві склалася катастрофічна ситуація з зеленими насадженнями, що обумовлена різними факторами: від об’єктивних – війна, немає можливості достатнього поливу, застаріли догми догляду за деревами, так і суб’єктивні, на мій погляд, відсутність розуміння кліматичних змін що відбуваються з неймовірною швидкістю і тенденцією прогресуючого погіршення умов існування людини в місті. Кількість зелених насаджень в місті суттєво зменшилася, так, вона буде й далі зменшуватися, тому що зелений фонд міста застарілий, довгі роки на якість його оновлення ніхто особливо не звертав уваги, гроші переважно виділялися на петунії в горщиках, дерева масово «омолоджувалися» і, відповідно, масово гинули», – говорить депутат.

Крім того, вона підкреслює, що за кожне обрізане дерево комунальні служби отримують кошти з міського бюджету. І, за її словами, проконтролювати доцільність цих вирубок практично неможливо.

Наразі, за інформацією депутата, у місті подано та погоджено заявки на видалення понад 1000 дерев, які визнано сухими.

«І щоб запобігти ситуації, коли знов жителі будуть жалітися на те, що в місті триває лісозаготівля, на останніх сумісних нарадах з ДЖКГ та ДЕІ було прийняте рішення запропонувати міській владі, до моменту вирішення всіх проблематичних пунктів Рекомендацій, на 3 роки прийняти мораторій на омолоджувальну обрізку дерев на території міста Миколаїв, за винятком випадків, які офіційно узгоджені з ДЕІ Південно-Західного округу. Ця Рекомендація була вже проголосована на засіданні обласної постійної комісії з питань екології. Черга за міськими депутатами та міською владою», – зазначила Алла Ряжських.

Під мораторій не підпадає формувальна (молоді дерева) та санітарна (сухі та небезпечні гілки) обрізки.

Водночас, за словами депутата, поточна робота над рекомендаціями по догляду за зеленими насадженнями міста буде тривати:

«І я сподіваюсь, що спільну мову буде знайдено і миколаївці не побачать «буратін» на вулицях рідного міста».

Також, на її думку, важливим питанням залишиться підготовка кваліфікованого персоналу в структурі зеленого будівництва.

Головне фото: КП «Миколаївські парки», у тесті - Алли Ряжських

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів