У Миколаєві комунальники обрізають дерева, проте містянам це не до вподоби – хто правий?

У Миколаєві комунальники обрізають дерева, проте містянам це не до вподоби – хто правий?

Автор: Ганна Власенко 07 Февр. 2024 17:30

Аби убезпечити перехожих від нещасних випадків та пошкодження ліній електропередач, а також для естетики у Миколаєві комунальники проводять обрізку платанів на пішохідній вулиці Соборній. Проте, деякі містяни негативно відреагували на таки дії та звернулися до Держекоінспекції.

Про це йдеться у сюжеті ТРК «МАРТ».

Містяни вважають, що така обробка може недобре позначитися на зовнішньому вигляді дерев в довготривалій перспективі. На відповідні звернення відреагували у Державній екоінспекції України.

«До нас надходило дуже багато скарг від мешканців міста Миколаєва, про те, що по вулиці Соборній відбувається обрізка саме платанів, які являються джерелом тіні в літній період, гордістю мешканців міста Миколаєва. Ми виїхали на місце для того, щоб з’ясувати яка причина цієї обрізки, хто саме проводить ці роботи», – розповіла інспекторка Держекоінспекції Південно-західного округу.

Зазначається, що роботи на Соборній проводяться комунальним підприємством «Миколаївські парки». Як балансоутримувач зелених насаджень міста, формувальну обрізку комунальники можуть проводити без додаткових дозволів, оскільки це є обов’язковою частиною догляду за деревами, роз’яснили на підприємстві.

«Це пішохідна зона і вона повинна бути приведена до естетичного вигляду, крім того масовість сухих гілок приводить до того, що під час погіршення погодних умов падають гілки, порушується освітлення. Також несе загрозу мешканцям міста, які тут ходять», – наголосила начальниця садово-паркового господарства КП «Миколаївські парки» Тетяна Скибицька.

Наразі фахівці «Миколаївських парків» продовжуватимуть роботи з формувальної обрізки платанів на вулиці Соборній. Представники Держекоінспеції планують спостерігати за ходом робіт.

Читайте також: Екологи повідомляють про факти варварського знищення дерев у Миколаєві

Обрізка дерев здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105. 

У Держекоінспекції повідомляють, що існують три основні типи обрізки, що є етапом догляду міського озеленення.

Формувальна. Проводиться для молодих саджанців, допомагаючи їм правильно сформувати свою молоду крону. Роблять кілька років підряд після висадки.

Санітарна. Проводиться періодично або за потреби (при негоді). Зрізають сухі, аварійні гілки, уражені омелою або грибами.

Омолоджувальна. Проводиться  лише в дерев, які добре витримують підстригання  та  обрізання  і  вершина  яких почала  всихати,  а  ріст  пагонів  припинився. Обрізається частина крони, щоб дати можливість дереву оновитися.

Коронування - варварська обрізка дерев до стовбура. Кронування - це коли з дерева зрізається більше 30% листяної маси гілок, це вже обшморг крони до ступеня не припинення росту, але значного ослаблення дерева. До 50% - це обшморг крони до припинення росту самого дерева.

Фото ілюстративне з відкритих джерел.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів