Нещодавно стало відомо про пропозицію уряду забрати в місцевих бюджетів податки з військовослужбовців. Проте для деяких громад, зокрема, для Миколаєва, це рішення може мати вкрай негативні наслідки – адже саме завдяки військовому ПДФО громада Миколаєва сьогодні може існувати.
Місцеві громади днями отримали листи від Міністерства фінансів, в яких зазначено, що з 1 січня 2024 року податки з військовослужбовців, правоохоронних органів мають надходити вже не в місцевий бюджет, а в державний. Сьогодні 64% надходжень від податку на доходи фізосіб-військовослужбовців (ПДФО) залишаються в місцевих бюджетах.
5 вересня Асоціація міст України опублікувала звернення до Президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради з проханням зберегти військовий ПДФО в міських бюджетах. Аргумент місцевої влади: вони й зараз віддають 45% надходжень від військового ПДФО на потреби Об'єднаних сил ЗСУ.
Цей податок є життєво важливим для прифронтових міст, зокрема для Миколаєва. Нещодавно в одному з інтерв’ю міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що дохідна частина міського бюджету сьогодні наповнюється не за рахунок бізнесу, а саме за рахунок податків на доходи фізосіб-військовослужбовців.
За словами Сєнкевича, до війни Миколаїв був одним із наймілітаризованіших міст України. У місті зареєстрована значна кількість військових з’єднань на рівні бригад, і зараз вони платять податки на доходи фізосіб. Тож якщо скасувати ПДФО, тоді у Миколаєва не залишиться грошей для існування – навіть щоб заплатити за воду чи випустити на маршрути автобуси, зазначив мер міста.
Коментуючи звернення Асоціації міст України, Сєнкевич вкотре звернув увагу на те, що економічна ситуація у прифронтових містах сьогодні кардинально відрізняється від громад, які розташовані далеко від фронту. Адже тут бізнес не поспішає відновлюватися, а значить, і місцевий бюджет немає кому наповнювати. При цьому люди, які повертаються до Миколаєва, вимагають такого ж рівня комфорту, як і в містах, які не піддавалися тривалим масованим обстрілам.
Понад те, місто також підтримує армію. Сєнкевич нагадує, що від початку повномасштабного російського вторгнення із бюджету Миколаєва на потреби Сил оборони було спрямовано 597,1 млн грн. Крім того, місто передало військовим понад 70 одиниць автомобільної техніки різного призначення, повідомляє пресслужба міськради.
«Сьогодні завдяки військовому ПДФО громада Миколаєва може існувати, допомагати армії та мирним жителям. Саме з цього податку ми фінансуємо придбання житла військовослужбовцям Миколаївського гарнізону. Цього року на це ми виділили 200 млн грн. Без згаданого ПДФО програму, вочевидь, доведеться призупинити», – підсумовує міський голова.
Тэги: