У Каховці окупанти намагаються відродити ліквідовану ними ж лікарню і призначили вже п’ятого керівника

У Каховці окупанти намагаються відродити ліквідовану ними ж лікарню і призначили вже п’ятого керівника

Автор: investigator.org.ua 25 Май 2023 14:35

У травні директором Каховської центральної лікарні та Каховського центру первинної медико-санітарної допомоги став громадянин Росії. У каховському медзакладі – це вже п’ятий керівник від окупаційної влади за останні 8 місяців, пише Центр журналістських розслідувань.

12 травня в захопленій російськими окупантами Каховській центральній лікарні та Каховському центрі первинної медико-санітарної допомоги з’явився новий «головний лікар» – Олександр Шилович із Санкт-Петербурґа. Він – військовий хірург і юрист, був членом фракції КПРФ у Законодавчих зборах Санкт-Петербурґа, а до 2021 року працював чиновником в Амурській області РФ. У минулому році він їздив оперувати поранених російських військових в окупованому Криму. Про це повідомляє кореспондент ЦЖР Олег Батурін.

За словами жителів Каховки, нового «головного лікаря» Шиловича Олександра Миколайовича, 1 серпня 1972 р. н., колективу місцевої лікарні ніхто не представляв. Він з’явився в закладі в другій половині дня 12 травня, а в понеділок 15 травня зібрав лікарів і заявив, що тепер він тут новий керівник. Разом із ним була присутня тепер уже колишня «керівниця» лікарні Валентина Шкурат, яку Шилович представив своєю заступницею.


Росіянин Шилович, призначений окупантами «головним лікарем» Каховської центральної лікарні. Фото із соцмереж

Як вказано на сторінці Шиловича в соцмережах, він навчався у Санкт-Петербурзькому інституті (філії) Всеросійського державного університету юстиції, військово-медичній академії ім. С. Кірова, Томському військово-медичному інституті і Амурській державній медичній академії, 10 років відпрацював військовим хірургом. У 2007-2013 роках він працював у Законодавчих зборах Санкт-Петербурґа – головним консультантом з промисловості депутата Володимира Зуйкова і членом фракції КПРФ, а також заступником керівника юридичної служби Санкт-Петербурзького міського комітету КПРФ. З 2005 по 2014 роки він очолював зареєстроване в цьому ж місті ТОВ «Центр медправа» і активно консультував призовників на сайті військової колегії адвокатів Росії.

Потім Шилович переїхав до Амурської області РФ, де працював спеціалістом управління регіонального розвитку Агентства з розвитку людського капіталу на Далекому Сході та Арктиці, заступником голови адміністрації міста Ціолковський та членом координаційного центру з будівництва військового космодрому «Восточний» від Федерального медико-біологічного агентства РФ. У 2020 році Шилович брав участь у конкурсі «Лідери Росії. Політика» від міста Ціолковський. В березні 2022 року він зареєстрував в місті Свободному Амурської області ТОВ «Об’єднані медичні адвокати і юристи», хоча за кілька місяців до цього повідомив на своїй сторінці в соцмережах, що остаточно повернувся до Санкт-Петербурґа.

Наприкінці 2022 року Олександр Шилович постив свої фотографії з «відрядження до зони проведення спеціальної військової операції» на окупованій українській території. Серед них є фото, зроблені в його польовій операційній в Красноперекопську окупованого Криму.


Шилович у польовій операційній у Красноперекопську окупованого Криму. Фото із соцмереж

Від початку травня окупанти заявляють про намір відродити фактично ліквідовану ними ж лікарню в місті Каховка. Нещодавно туди приїздив окупаційний міністр охорони здоров’я Херсонщини Артиш Сат для обговорення «відновлення роботи всіх відділень, забезпечення лікарні паливно-мастильними матеріалами і всім необхідним».

«Ходили чутки, нібито в лікарні відкриють реанімацію на два ліжка, але поки жодних змін там не спостерігається. Після того як окупанти взимку позакривали відділення і повивозили медичне обладнання, нічого не змінилося. Людям же доводиться їздити оперуватися до Скадовська і Криму», – розповіли ЦЖР жителі Каховки.

Росіянин Олександр Шилович став уже п’ятим ставлеником окупантів у Каховській лікарні за останні 8 місяців. Першим був місцевий фармацевт Олександр Ірза. Наприкінці 2022 року він втік із міста і дорогою до Генічеська примудрився розбити службову автівку лікарні.

Другим окупаційним керівником лікарні був Ігор Васильєв, який очолював КНП «Обласна лікарня «Хоспіс» Херсонської обласної ради. Однак він «покерував» недовго і його звільнили нібито за розкрадання майна закладу. Саме при Васильєві окупанти оголосили так звану евакуацію лікарні і закрили переважну більшість її відділень.

Третім «керівником» лікарні 21 лютого цього року стала Марина Яремченко, лікарка-терапевтка херсонської «Першої приватної поліклініки», вдова знаного на Херсонщині лікаря, завідувача ортопедо-травматологічним відділенням обласної клінічної лікарні Олега Яремченка, померлого на початку 2019 року.

7 квітня 2023 року замість Марини Яремченко тимчасово виконуючою обов’язки «головного лікаря» лікарні стала колаборантка Валентина Шкурат, медична директорка і лікарка КНП «Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Паралельно окупанти шукали нового керівника і пропонували цю «посаду» каховським медикам, але всі вони відмовились.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Можливе загострення епідемічної ситуації: яку небезпеку несе вода з Каховської ГЕС

Підрив ГЕС: у Німеччині жителі Херсонщини мітингували й донатили для допомоги постраждалим

Херсонського колаборанта Вадима Ільмієва окупанти затримали й звинувачують у крадіжці 26 млн рублів

Каховська ГЕС: як усе починалося. Велике будівництво сталінської епохи (фото)

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води