Окупанти призначили «головлікарем» лікарні в Каховці директора херсонського Хоспісу Ігоря Васильєва і оголосили про початок «евакуації» медперсоналу
Ігор Васильєв, колаборант. Фото: скрінщот відео

Окупанти призначили «головлікарем» лікарні в Каховці директора херсонського Хоспісу Ігоря Васильєва і оголосили про початок «евакуації» медперсоналу

Автор: Центр журналістських розслідувань 20 Янв. 2023 16:50

В захоплених російськими окупантами Каховській центральній міській лікарні імені родини Панкеєвих і Каховському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги чергове «призначення». Їхнім новим «головним лікарем» загарбники поставили колаборанта Ігоря Васильєва, який до цього очолював комунальне некомерційне підприємство «Обласна лікарня «Хоспіс» Херсонської облради. Попередній призначенець окупантів у каховських медзакладах Олександр Ірза втік до Генічеська.

Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

Нового «головного лікаря» Ігоря Васильєва до Каховки привезли озброєні російські військові 18 січня і надали йому «житло» в одній з лікарняних палат. 19 січня його представили працівникам.

«Після приїзду Васильєва в лікарні розпочався терор. На вході поставили російських військових, які жорстко обшукували всіх, хто заходив до лікарні, включаючи медперсонал. Сам Васильєв ходить з охороною. Судячи з його поведінки, це най…анутіший і наймаразматичніший «керівник», якого нам коли-небудь призначали», – розповіли Центру журналістських розслідувань працівники каховського медичного закладу.

Новий «головний лікар» лікарні попередив, що до 23 січня з Каховки повинні «евакуювати» всіх лежачих пацієнтів разом із медпрацівниками. Самі медичні заклади тут працюватимуть нібито до 1 лютого, а потім їх повинні «переформатувати».

Про це ж днями заявив і так званий «міністр охорони здоров’я Херсонської області», колаборант Вадим Ільмієв. За його словами, медична допомога в таких містах як Каховка – розташованих у 15-кілометровій зоні від лівого берега Дніпра – більше не надаватиметься. «Там працюватимуть виїзні мобільні бригади і лікарі швидкої допомоги», – сказав Ільмієв.

Попередній ставленик окупантів Олександр Ірза, призначений «головним лікарем» каховських медичних закладів 22 вересня 2022 року, нещодавно був відсторонений від «посади» і вже втік із міста. За словами місцевих, зараз він у Генічеську. Виїжджаючи з Каховки, Ірза примудрився розбити службову автівку лікарні.

Новий «головний лікар» каховських медичних закладів Васильєв Ігор Олександрович, 1962 року народження, до цього очолював херсонський обласний Хоспис. Його ж окупанти призначили «керівником» так званого «государственного бюджетного учреждения здравоохранения Херсонской области «Областная больница «Хоспис» – відомості про це є в російському державному реєстрі юридичних осіб.

В 2020 році Ігор Васильєв балотувався до Херсонської міської ради від президентської партії «Слуга народу», в 2015 році – до Херсонської обласної і міської ради від «Радикальної партії Олега Ляшка», однак не був обраний.

Як повідомляв ЦЖР, російські загарбники хочуть закрити сім лікарень на окупованій лівобережній частині Херсонської області. Мова про лікарні в Олешках Херсонського району, Голій Пристані Скадовського району, Каховці, Новій Каховці, Верхньому Рогачику, Горностаївці та Великій Лепетисі Каховського району.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: