Окупанти закривають 7 лікарень на лівобережній частині Херсонщини та звільняють лікарів за відмову від «евакуації»

Окупанти закривають 7 лікарень на лівобережній частині Херсонщини та звільняють лікарів за відмову від «евакуації»

Автор: investigator.org.ua 16 Янв. 2023 10:20

Днями стало відомо, що російські окупанти хочуть закрити лікарню в місті Каховка. При тому що інших робочих медзакладів тут більше немає, а найближча лікарня лише в Генічеську. Але, як виявилося, це лише частина плану окупаційної влади щодо медичної «реформи» на лівобережній частині Херсонської області.

Загарбники вирішили закрити 7 лікарень на тимчасово окупованій території Херсонської області. Крім лікарні в Каховці, йдеться про лікарні в Олешках Херсонського району, Голій Пристані Скадовського району, Новій Каховці, Верхньому Рогачику, Горностаївці та Великій Лепетисі Каховського району.

Про це стало відомо з «наказу» в. о. «міністра охорони здоров’я» Херсонської області, колаборанта Вадима Ільмієва. Інформацію також підтверджують наші джерела у перелічених громадах, передає Центр журналістських розслідувань.

У «наказі» колаборанта Вадима Ільмієва йдеться про проведення виписки з лікарень частини хворих, припинення госпіталізації хворих для планового лікування, призначення відповідальних за проведення «евакуаційних заходів», а також звільнення до 18 січня всіх медичних працівників, які відмовляться від «евакуації».

Олешківську лікарню мають «евакуювати» до Каланчака Скадовського району, Голопристанську лікарню – до Скадовська, Каховську та Новокаховську центральні міські лікарні – до Новотроїцького Генічеського району, Верхньорогачицьку і Великолепетиську лікарні – до Іванівки Генічеського району, а Горностаївську лікарню – до села Червона Поляна Костянтинівської територіальної громади Каховського району.

Відповідальними за це Вадим Ільмієв призначив наступних працівників окупаційного «мінздрава області»: «в. о. начальника відділу зі звернень громадян адміністративно-правового управління» Богомолову-Літаш Олену Валеріївну, «в. о. начальника загального відділу адміністративно-правового управління» Поліщук Тетяну Леонідівну, «в. о. першого заступника міністра» Шульгіну Ірину Миколаївну, «в. о. заступника міністра» Коновалова Костянтина Борисовича та призначених окупантами «керівників» лікарень.


Лікарня у Каховці. Фото: Олег Батурін

«Новокаховську лікарню окупанти розграбували ще наприкінці осені. Вони вивезли все з операційних та інших відділень, вкрали рентгени, комп’ютери, меблі, включаючи всі кушетки. Тому всі операційні втручання останнім часом проводились у лікарні в сусідній Каховці. Допомагали окупантам грабувати нашу лікарню призначена ними «директорка» Грибовська Катерина Вікторівна і головна медична сестра Хорошковська Тетяна Василівна. Однак останню нещодавно росіяни вигнали і замість неї почала «керувати» медсестра Голєр Наталія», – розповіли джерела ЦЖР у Новій Каховці.


Наталія Голєр і Тетяна Хорошковська. Фото із соцмереж

Інформацію про остаточне закриття місцевої лікарні підтверджують і в Каховці.

«Персонал, що залишається у Каховці, розпускають по домам. Найближча лікарня тепер буде в Генічеську. Так наших каховчан звільняють від медичної допомоги», – повідомили на офіційній сторінці Каховської міської територіальної громади у Фейсбуці.

Як повідомляв ЦЖР, т. в. о. директора комунального некомерційного підприємства «Великолепетиська лікарня», що в Каховському районі на Херсонщині, Олена Марченко допомогла окупантам зареєструвати медичний заклад в російському державному реєстрі. Сама вона очолила лікарню рівно за два тижні до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

 

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками

Що чекає Південь України після руйнування Каховського водосховища

Нова Каховка: вода піднімається швидкими темпами, окупанти тим часом поспіхом вивозять награбоване

Ядерний шантаж РФ, новий етап російської агресії – що кажуть експерти про підрив греблі Каховської ГЕС