Державне підприємство «Медичні закупівлі України» придбало 1 млн 952 тис. доз вакцини АДП-м для щеплення проти дифтерії та правця для дорослих. Наприкінці жовтня Держлікслужба надала висновок про відповідність вакцин вимогам державних і міжнародних стандартів. Майже 2 млн доз вищезгаданих вакцин вже почали доставляти у регіони.
Про це йдеться у повідомлені Центр громадського здоров’я України.
Так, з 13 листопада розпочалась доставка вакцин АДП-м в обласні центри. Перші партії надійдуть в Одесу, Миколаїв, Запоріжжя, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Чернівці, а також Донецьку область.
В інші регіони постачання вакцини почнеться з 18 листопада.
У Центрі громадського здоров’я нагадують, що АДП-м (адсорбована дифтерійно-правцева вакцина зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) використовується для ревакцинації підлітків і дорослих. Зазвичай щеплення нею роблять у 16 років, а далі кожні 10 років протягом усього життя (26, 36, 46 років і далі).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі підтверджено два випадки кору в дітей – були не щеплені
Чим небезпечні дифтерія та правець:
Коли людина хворіє на дифтерію, то в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Також у кров може потрапити дифтерійний токсин, до шкідливої дії якого чутливі майже всі органи, а надто серце, нервова система та нирки.
Правець вражає нервову систему і призводить до сильних болючих м’язових спазмів (судом). Ризики смерті від правця, навіть з отриманням медичної допомоги, можуть сягати 80%. Збудник правця потрапляє в організм людини з ґрунту та екскрементів тварин через:
– рани, порізи, подряпини;
– опіки; укуси тварин;
– нестерильне обладнання для пірсингу, татуювань та ін’єкцій;
– травмування гострими предметами та уламками деревини.
Єдиним і надійним захистом від цих хвороб є вакцинація. Якщо не пам’ятаєте, чи отримували ви коли-небудь щеплення проти дифтерії та правця, сімейний лікар складе для вас індивідуальний графік вакцинації.
Центр громадського здоров’я також нагадує: вся вакцинація за Календарем профілактичних щеплень — безоплатна. Щоб отримати щеплення або вакцинувати свою дитину, потрібно звернутися до сімейного лікаря, терапевта або до найближчого закладу охорони здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як уникнути зараження сказом: поради директорки миколаївського «Центру захисту тварин»
Фото ілюстративне, shutterstock.com.