«Для нас Стремоусов офіційно не загинув»: поліція Херсонщини розслідує 444 кримінальні справи щодо колаборантів

Наразі слідчі поліції Херсонщини розслідують 444 кримінальні провадження щодо колаборантів. Підозру у співпраці з ворогом отримали 220 людей, які займали посади в незаконних органах влади, сформованих на території області під час окупації. 

Про це «Укрінформу» розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв. 

«Основну масу цих кримінальних проваджень розслідує СБУ. Слідчі поліції безпосередньо розслідують 444 кримінальні провадження, повідомлено про підозру по 208 фактах 220 особам. Це ті, які займали посади в незаконних органах влади, що були сформовані на території області під час окупації.

Направлено до суду відповідно 156 обвинувальних актів у різних сферах: запровадження російських стандартів освіти, участь в організації незаконних виборів та так званому референдумі, заняття господарською діяльністю, пособництво державі-агресору, інформаційна підтримка держави-окупанта», – розповів Чермен Тускаєв.

Він також зазначив, що 99% цих колаборантів утекли з ворогом, коли росіяни відходили на лівий берег.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завербував родич-колаборант: СБУ затримала трьох агентів рф, які шпигували за ЗСУ на правобережжі Херсонщини

Доказова база у ході розслідування таких справ, за словами заступника начальника слідчого управління поліції області, тримається, зокрема, на відеозаписах, які викладали у Телеграм-каналах окупанти та їх пособники.

«Ми проводили експертизи щодо висловлювань, жестів, міміки, які свідчать, що люди говорили не під тиском, а з власної волі. Концентруємо увагу на тому, де особа (колаборант, – ред.) у фейсбуці, телеграмі, «Вконтакті», «Однокласниках» підтримує та виправдовує росіян. Щодо організаторів псевдореферендуму і так званих виборів, то росіяни самі викладали на своїх сторінках списки депутатів, комісій», – повідомив Чермен Тускаєв.

До доказової бази також входять і розповіді людей, які стали свідками подібних злочинів. Однак не всі погоджуються свідчити в правоохоронних органах. Зокрема, люди, які виїхали з лівобережжя на підконтрольну Україні територію, часто бояться давати покази, якщо в окупації у них залишились рідні. Однак у таких випадках існує програма захисту свідків, на чому наголосив правоохоронець.

«Ми можемо змінити анкетні дані свідка. Але важко переконати людину, яка раніше ніколи не перетиналася зі слідством чи поліцією», – зазначив заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини.  

Окремо правоохоронець розповів і про розслідування справ топових колаборантів. Наприклад, горезвісний зрадник Кирило Стремоусов для поліції Херсонщини мертвим не вважається.

«Кримінальне провадження стосовно Кирила Стремоусова, який, за версією росіян, загинув у ДТП. Для нас він офіційно не загинув – коли побачимо тіло, проведемо ексгумацію, підтвердимо особу, тоді він буде вважатися загиблим.

Загалом топовими зрадниками займається СБУ, у них магістральні провадження. По тому ж Сальдо є понад 20 підозр, у нас він проходить у справі про крадіжку зерна», – повідомив Чермен Тускаєв.

Нагадаємо, восени минулого року суд Одеси засудив загиблого «заступника голови» окупаційної адміністрації Херсонської області Кирила Стремоусова до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

«Суд визнав Стремоусова винним у державній зраді та колабораціонізмі. Оскільки українська влада офіційно не може підтвердити смерть Стремоусова, його судили як живу людину», – йшлося у повідомленні суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стипендія імені Стремоусова: на окупованій Херсонщині загарбники виховують майбутніх пропагандистів

Фото із соцмереж.

Пов'язані записи

Нальоти російських БпЛА на Херсонщину: чи ефективні детектори дронів для населення

Російські військові продовжують обстрілювати Херсонщину, використовуючи дрони для скидання вибухівки. Лише за останню добу двоє мирних жителів регіону загинули, а десять отримали поранення. «Полювання» на мирних жителів не припиняється Юрій…

Суд оголосив вирок ексстарості села в Скадовському районі за співпрацю з ворогом

Окупаційною головою села Володимирівка Лазурненської громади стала його чинна на момент вторгнення староста Олена Заворихіна. Суд заочно виніс вирок зрадниці. Як зазначено в тексті вироку Шевченківського райсуду Чернівців від 29…