Син мера Херсона Ігоря Колихаєва: «Складається враження, що людину просто викреслили з життя свого міста й країни»

Син мера Херсона Ігоря Колихаєва: «Складається враження, що людину просто викреслили з життя свого міста й країни»

Автор: Марина Поліщук 21 Августа 2023 08:00

Викрадений російськими окупантами міський голова Херсона Ігор Колихаєв офіційно вважається зниклим безвісти. Про це розповів син мера Святослав в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Він поскаржився, що не отримує достатньо інформації від владних структур щодо дій стосовно повернення батька з полону.

Нагадаємо, Ігор Колихаєв перебуває в російському полоні з 28 червня 2022 року. Де саме його утримують сьогодні – достеменно невідомо. За останніми підтвердженими даними, станом на початок лютого цього року, Колихаєв перебував у Новотроїцькому.

Святослав стурбований, що не отримує достатньо інформації від владних структур щодо дій стосовно повернення батька з полону.

«Я вже неодноразово звертався до всіх можливих державних структур України, громадських організацій, міжнародних організацій з проханням допомогти мені повернути батька, або хоча б дізнатися хоч якусь достовірну інформацію про нього. Попри мої очікування, за рік я не отримав чіткої відповіді», – каже син мера.

Святослав Колихаєв не розуміє, чому влада не хоче комунікувати з ним. Та як перемовини щодо мера обласного центру можуть тривати понад рік.

«Тобто, коли в нас 20 тисяч полонених, яка надія залишається у звичайних громадян, які чекають своїх дітей, братів, сестер з полону, коли вони бачать, що вже 13 місяців не можуть обміняти мера та про нього взагалі мовчать? Який у нього сьогодні статус? Де він перебуває? Чому про нього нічого не кажуть? Чи має Офіс президента хоча б якийсь план дій та на якому етапі перебуває процес перемовин або дій нашої держави задля звільнення мого батька? Ось ці питання мене більше бентежать», – пояснює Святослав.

Він каже, що звертався в Офіс омбудсмена, де йому пояснили, чому не можуть обміняти батька:

«Мені повідомили, що одна з основних причин, чому батька не можуть обміняти, – Росія не підтверджує його знаходження у них. Ось на цьому все і базується. Я взагалі не бачу якихось конкретних дій від нашої влади, щоб його повернути. Це мене розчаровує, адже складається враження, що людину просто викреслили з життя свого міста та країни. Люди в мене постійно цікавляться: «Як батько? Де батько?», а мені навіть нічого відповісти, я не знаю».

За словами Святослава, у координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими йому повідомили, що Ігор Колихаєв вважається зниклим безвісти, «ймовірно полон».

Син міського голови Херсона каже, що звертався і до міжнародних організацій: ООН, Міжнародний комітет Червоного Хреста. Вони зареєстрували звернення і ніякої відповіді не надали, стверджує він.

На головній світлині: Святослав разом із батьком Ігорем Колихаєвим, 2018 рік, Єрусалим. Фото: Святослав Колихаєв

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів