Розібрали 6 поверхів за тиждень: в Одесі зносять зруйновані ворожими обстрілами частини будинків

Розібрали 6 поверхів за тиждень: в Одесі зносять зруйновані ворожими обстрілами частини будинків

Автор: Дарина Лапіна 10 Апр. 2024 16:30

В Одесі продовжують ліквідувати наслідки російських обстрілів житлових кварталів. Регулярні ворожі атаки стали причиною пошкоджень декількох багатоповерхівок в місті. Роботи з демонтажу зруйнованих частини конструкцій на деяких об’єктах вже завершились, на інших – тільки розпочались. А власники зруйнованих квартир подають документи та вже отримують компенсації за знищене майно.

8 квітня розпочалися роботи з демонтажу частини будинку на просп. Шевченка. Про це повідомили в пресслужбі Одеської міськради. 

Ця двоповерхівка була ушкоджена внаслідок ворожої атаки вночі 25 січня.  Згідно з технічним звітом, зруйнованими і такими, що не підлягають відновленню визнано 9 квартир цього будинку. На об'єкті працює 5 одиниць техніки та 14 фахівців. Роботи виконуються з обережністю - переважно вручну, щоб не пошкодити вцілілі квартири.

Про компенсації власникам зруйнованих квартир розповів начальник відділу контролю території Київського району Департаменту з благоустрою Одеси Юрій Левченко: 

«Власники цих 9-ти квартир, що визнані знищеними, подаються на компенсацію за державною програмою єВідновдновлення. Спеціальна комісія при виконавчому комітеті Одеської міськради вже розпочала розгляд цих заяв та по 6-ти заявам вже є позитивні рішення. По іншим квартирам ведеться робота. Зараз розглядається питання капітального ремонту частини будинку, що залишилась придатна для подальшої експлуатації».

За його словами, демонтаж зруйнованої частини двоповерхівки на просп. Шевченка планують завершити 25 квітня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виконком погодив компенсації за зруйноване житло в Одесі: чому декому відмовили у виплатах?

Минулого тижня роботи завершились на ще одному понівеченому російськими обстрілами об’єкті – багатоповерхівці на просп. Добровольського. Про це йдеться в повідомленні Пересипської райадміністрації: 

«В пошкодженому під’їзді будинку вже завершили проводити аварійно-демонтажні роботи. Надалі, будівельники укріплять стіни та конструкції будинку металевим каркасом. За тиждень розібрано 6 поверхів».

Нагадаємо, багатоповерхівка на просп. Добровольського була пошкоджена внаслідок  влучання російського дрона 2 березня. 

Згідно з технічним звітом, непридатними для використання, такими, що повністю втратили свою економічну цінність та не підлягають відновленню було визнано 18 квартир багатоповерхівки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі знесуть 18 квартир, що не підлягають відновленню через влучання БПЛА

За словами мера Одеси Геннадія Труханова, наразі вже 12 власників квартир цього будинку мають підтвердження на компенсацію за знищене майно і незабаром самі обиратимуть собі нерухомість та зможуть переїхати в нове житло. 

Фото Пересипської райадміністрації.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів