Цього тижня в Одесі експерти завершили оцінку стану будинку, який постраждав внаслідок влучання російського дрона 2 березня. Технічний звіт по об’єкту розглянули на позачерговому засіданні виконкому Одеської міськради 15 березня.
Виконком проголосував за рішення "Про демонтаж об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України". Про це повідомила пресслужба Одеської міськради.
Як пояснив міський голова Геннадій Труханов, наразі готові технічні звіти по низці об'єктів, які пошкоджено внаслідок російської агресії. Зокрема, це багатоквартирні житлові будинки на проспекті Добровольського та проспекті Шевченка. Звіти затверджені обласною комісією ТЕБ і НС. Після голосування виконкому розпочнеться демонтаж тих частин споруд, що не підлягають відновленню.
Так, згідно з технічним звітом, непридатними для використання, такими, що повністю втратили свою економічну цінність та не підлягають відновленню визнано 18 квартир будинку на проспекті Добровольського, 134. Частину багатоповерхівки, в якій розташовані ці квартири, демонтують. Що стосується вцілілої частини будинку, то там проведуть заходи з відновлення.
Затвердження технічних звітів виконкомом також дозволить розпочати процедуру отримання компенсації за державною програмою єВідновлення: або за пошкоджене, або за знищене майно.
9 березня мер Одеси Геннадій Труханов зустрівся з власниками квартир, які були зруйновані або пошкоджені 2 березня внаслідок влучання в багатоповерхівку російського дрона. «У цьому районі розмір компенсації становитиме 535 доларів за квадратний метр, що відрізняється від інших районів», - повідомляв раніше Геннадій Труханов.
Як повідомили в Мінрозвитку громад, територій та інфраструктури, станом на 15 березня, держава виплатила 4 млрд грн на ремонт пошкоджених внаслідок війни домівок. Понад 43 тисячі українців отримали ці кошти в рамках державної допомоги на ремонти – єВідновлення.
Усього звернулись трохи більше 78,5 тисяч людей. Найбільше заяв — з Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської та Херсонської областей.
Державну компенсацію за повністю знищене житло — житлові сертифікати — отримали вже 4250 українців, а 1260 з них — вже придбали нове житло. Середня сума одного житлового сертифікату — 1.8 млн. За цим типом державної допомоги найбільше людей звернулись з Харківської, Київської, Миколаївською, Чернігівської та Донецької областей.
Фото: Сили оборони півдня України та ДСНС України в Одеській області.
Тэги: