На момент повномасштабного вторгнення військовослужбовець на позивний Гац був студентом другого курсу та працював режисером-сценаристом світла у Палаці культури в Новій Каховці. За два місяці, що провів в окупації, він став свідком воєнних злочинів росіян, зокрема розстрілу цивільних автівок.
Нині 21-річний Гац є командиром штурмового відділення 3-ї ОШБР «Десептикони». Та перед тим, як долучитись до українського війська він два місяці провів в окупації. Про злочини росіян, свідками яких стали безпосередньо сам військовий та його друзі, він розповів програмі «Незламні».
«Я розумів, що мені треба виїхати з Нової Каховки. В час окупації я намагався не з’являтись ніде в публічних місцях, бо розумів, що то за люди. Два місяці я прожив в своєму рідному селі у такому формальному оточенні. Та я багато чого чув та бачив.
Наприклад, я на власні очі бачив момент, коли я перетнув Каховську дамбу, і одразу за мною вже приїхали росіяни і вони закрили повністю перехід. Стали 2 БТРи з піхотою, які не дали вже нікому потім проїхати. Там декілька машин сигналили, хотіли прорватися, а вони (росіяни – авт.) їх просто розстріляли, не церемонячись», – пригадує військовий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, де росіяни утримують незаконно засудженого журналіста з Нової Каховки
Він також розповів про ще один воєнний злочин росіян – вони роздавили цивільне авто танком.
«Так само як купа історій по місту Нова Каховка, де люди стояли на заправках, приїжджає російський танк і він просто давить машину. Це ті речі, які показували мені мої друзі. От приїхав танк роздавив машину, бо вони захотіли заправитись.
І таких моментів купа. В моєму селі вони теж танком в’їхали в маленький кіоск і забрали все, що хотіли», – розповідає Гац.
Виїхати з окупації хлопцю допоміг батько, що саме перебував на Київщині. Він зв’язався зі знайомими лісниками й ті обхідними шляхами допомогли Гацу виїхати на підконтрольну Україні територію.
«Там, як у фільмах була така операція. Ми їдемо на машині туди, висаджуємось, проходимо пішки, потім пересідаємо в іншу машину і їдемо. На той час росіяни контролювали лише магістральні дороги, але не знали про всілякі обхідні стежки. Так і виїхав», – розказав військовий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Після перемоги займуся обробкою землі в Кринках» – історія захисника з Каховки
Одразу після виїзду з окупації на той час 19-річний хлопець відправився до військкомату, щоб доєднатись до лав ЗСУ.
За час служби Гац був стрільцем, кулеметником, стрільцем-санітаром, а нині є командиром штурмового відділення. Воював на Авдіївському та Бахмутському напрямках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захищав країну, а нині служить у ТЦК: історія військового з Нової Каховки
Фото: Shutterstock
Тэги: