Росіяни продовжують депортацію українців з окупованих територій Херсонщини

Росіяни продовжують депортацію українців з окупованих територій Херсонщини

Автор: Ян Ярчук 10 Июня 2024 10:30

На тимчасово окупованій частині Херсонської області знову фіксуються випадки, коли місцеві колаборанти виселяють українців з їхніх будинків.

Вони роблять це під різними приводами: евакуація через обстріли, загрози стихійного лиха. Або ж просто лякають мобілізацією чи тюрмою. 

Як повідомляє Центр національного спротиву, у квартири чи будинки місцеві посіпаки окупаційної влади розселяють російських військових:

«До речі, це ще одна схема заохочення вступати в ряди армії загарбника – обіцянки розв’язання житлових питань за рахунок захоплених територій та майна цивільного населення».

Раніше голова начальник Запорізької ОВА Іван Федоров говорив, що незаконно відібране житло на ТОТ будуть продавати:

«Якщо раніше «віджату» нерухомість роздавали гастролерам, то тепер окупаційна влада вирішила на цьому заробити. Будинки і квартири продаватимуть за пільговими кредитними ставками».

Окрім операції з переселення спостерігається збільшення блок-постів на в’їзди у населені пункти ТОТ Херсонщини. 

«Є випадки, коли ворог закриває в’їзд у те чи інше село, чи місто. Робиться це з метою приховування своїх злочинів та не дати можливість повернутися людям у свої помешкання», – пише ЦЖР.

Зазначимо, що окупанти практикують депортацію українців ще від початку повномасштабного вторгнення. Жителів ТОТ переселяють у віддалені регіони Росії задля подальшої асиміляції. Адже ціль РФ – знищення української нації. За даними Центру журналістського спротиву, відомо, що відомо, що загалом українців вже розселили до 55 регіонів Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевіряють телефони та посилюють обшуки: як окупанти тероризують мирне населення ТОТ Херсонщини

До того ж нещодавно «Гривна» писала, що останнім часом на тимчасово окупованій частині лівого берега Херсонщини росіяни посилили тиск на місцеве населення. Окупанти перевіряють телефони на блокпостах, а також системно проводять обшуки й ходять по домівках.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів